REKLAMA

Samorządowcy murem za Kuchcińskim

W Ustrzykach Dolnych 12 samorządowców z powiatów: sanocki, leski i bieszczadzki podpisało oświadczenie wspierające Marka Kuchcińskiego. – Czynienie zarzutu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, iż często podróżował w Bieszczady z wykorzystaniem transportu lotniczego jest niesprawiedliwe i wynika ze złej woli – napisali w odczytanym w czwartek oświadczeniu samorządowcy z kilku podkarpackich powiatów. Wspólne oświadczenie zostało zaprezentowane na konferencji prasowej. Odczytał je burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Konferencja samorządowców została zorganizowana mniej więcej w tym samym czasie, gdy Marek Kuchciński ogłosił, że zrezygnuje z funkcji marszałka.
– W sytuacji, gdy jako marszałek Sejmu we wczesnych godzinach odbywał spotkania w Warszawie lub był za granicą, a wieczorem miał spotkanie w Bieszczadach jakaż była możliwość dotarcia do celu? – napisali w oświadczeniu. Zaznaczyli, że „w sytuacji bardzo aktywnego modelu sprawowania urzędu przez marszałka pozostałoby mu tylko albo zrezygnować z funkcji, albo w Bieszczady nie przyjeżdżać”. Samorządowcy z bieszczadzkich gmin i powiatów stwierdzili, że dla nich „było i jest bardzo ważne, że możemy bardzo często i na miejscu spotykać się z parlamentarzystami reprezentującymi nasze społeczności”. „Dlatego mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi. Jesteśmy wdzięczni za jego osobiste zaangażowanie i działania, które służą tym, którzy żyją w Bieszczadach i tym, którzy je odwiedzają” – podkreślili.


Wójt Cisnej Renata Szczepańska powiedziała, że dwukrotnie uczestniczyła w konferencjach organizowanych przez marszałka Kuchcińskiego. Dotyczyło one „Programu dla Bieszczad” oraz budowy marki karpackiej. – Były to świetne spotkania, gdzie dyskutowaliśmy strategie dla Bieszczad – stwierdziła. Pełniąca od 18 lat funkcje wójta Cisnej Szczepańska zaznaczyła, że „pamięta czasy, kiedy goszczenie marszałka Sejmu w Bieszczadach było rzadkością i nawet nie kojarzy takiego zdarzenia”. – Natomiast teraz powiem szczerze, że aktywność polityczna marszałka Sejmu spowodowała, że obecnie nie na wszystkie spotkania z ministrami jestem w stanie pojechać – mówiła. Wójt Cisnej zaznaczyła, że pod oświadczeniem wspierającym marszałka Kuchcińskiego podpisali się nie tylko samorządowcy wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości. – Moja gmina nie głosuje na PiS, ale my nie prowadzimy tutaj wojny polsko-polskiej. My się spieramy, ale jeśli jest taka potrzeba, to my sobie pomagamy – podkreśliła Szczepańska. Starosta bieszczadzki Marek Andruch dodał, że samorządy bieszczadzkie doceniają wsparcie marszałka Kuchcińskiego dla regionu. – Doceniamy je i uważamy, że służyły lokalnej społeczności – powiedział.

W konferencji prasowej w Ustrzykach Dolnych udział wzięli przedstawiciele gmin Baligród, Cisna, Czarna, Komańcza, Olszanica, Tyrawa Wołoska, Solina, Lutowiska i Zagórz oraz powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.

Źródło: PAP

Zdjęcie: Kancelaria Sejmu

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.