REKLAMA

Kompletnie pijany podłożył ogień w domu! Znęcał się nad żoną

SANOK / PODKARPACIE. Decyzją sądu, 43-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który chciał podpalić mieszkanie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości oblał przedmioty znajdujące się w domu środkiem łatwopalnym i podłożył ogień. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pożar został na czas ugaszony.

Końcem lipca br. sanoccy policjanci przeprowadzali interwencję w związku z informacją o podłożeniu ognia w jednym z sanockich domów. Na miejscu okazało się, że 43-letni mężczyzna w miejscu zamieszkania podczas kłótni z żoną, oblał łatwopalnym płynem przedmioty użytku codziennego i podpalił je. W trakcie zdarzenia kobieta była w domu. Na szczęście ogień został w porę ugaszony i nikomu nic się nie stało.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po zbadaniu okazało się, że 43-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy udowodnili mężczyźnie dodatkowo stosowanie przemocy wobec żony. Sprawca usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną oraz sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia – pożaru – zagrażającego życiu i zdrowiu innych osób. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Decyzją sądu wobec 43-latka zastosowano środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

 

KPP Sanok

05-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.