REKLAMA

DĘBICA: Wbito łopatę pod budowę 201 mieszkań (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 26 sierpnia 2019 roku wbito łopatę pod budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus w Dębicy. Pierwsza na Podkarpaciu inwestycja powstanie na działce wskazanej przez dębicki samorząd. Budowa osiedla zostanie sfinansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości S.A.

Budowa dębickiego Mieszkania Plus ruszy przy ulicy Ratuszowej w doskonałej lokalizacji nieopodal centrum miasta. Przyszłe osiedle ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła, przedszkole, poczta, dom kultury, park miejski, a także liczne punkty handlowo- usługowe

Mieszkanie plus Dębica równa się rozwój. Inwestycja, którą dzisiaj rozpoczynamy, uzupełnia pierwszą część tego równania. Dębica znajduję się na liście miast zagrożonych utratą funkcji gospodarczych, którą stworzyła Polska Akademia Nauk. Sporo młodych osób wyjeżdża. Chcielibyśmy, by te 200 mieszkań stworzyło 200 szans na rozwój, zarówno dla miasta, jak i dla osób, które będą w nich mieszkać – mówił Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

W Dębicy na niespełna 1,5 hektarowej działce powstanie osiedle z trzema, trzypiętrowymi blokami, które pomieszczą mieszkania o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 mkw.


Wizualizacja

Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem długiej współpracy między Miastem Dębicą a PFR Nieruchomości S.A, której skutkiem jest rozpoczęcie budowy nowych mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego dużego sukcesu. Już teraz wiemy, że nowo powstałe mieszkania w Dębicy spotkają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Inwestycja ta stanowi bowiem ogromną szansę dla młodych ludzi na znalezienie własnych ,,czterech ścian” i związanie swojej przyszłości z Dębicą. Dziękuję za taką szansę dla mieszkańców i dla Dębicy, która dzięki realizacji programu Mieszkanie Plus stanie się miastem jeszcze bardziej przyjaznym i otwartym dla młodych ludzi – zaznaczał Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Mieszkanie Plus w Dębicy zaprojektowała warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi.

Zainaugurowana dziś budowa to zarazem początek, jak i zwieńczenie długiego procesu, jakim jest przygotowanie inwestycji. Przeprowadzenie niezbędnych analiz, uzyskanie zgody na finansowanie i projektowanie tego osiedla to działania, które doprowadziły do momentu, w którym możemy wbić tu pierwszą łopatę. Inauguracja budowy w ramach programu Mieszkanie Plus w Dębicy jest odpowiedzią na potrzeby rynku mieszkaniowego na Podkarpaciu. Dziś rozpoczynamy tu, ale jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnego tysiąca mieszkań. Jako PFR Nieruchomości mamy prawie 18 tysięcy mieszkań w projektowaniu w całej Polsce i ambitny plan, by pod koniec 2019 było ich już 50 tysięcy. Czekają na nie zarówno mieszkańcy największych metropolii, jak i w mniejszych miast, w których od dekad nie pojawiły się nowe projekty mieszkaniowe – podkreślał Prezes Zarządu PFR Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz.

Wizualizacja

Zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Dębicy jest bardzo duże. Wiosną br. spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankiety wśród mieszkańców miasta. Ich wynik wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe – taki lokal wybrałoby 44 proc. ankietowanych. Odpowiada to planowanej w dębickiej inwestycji strukturze mieszkań. Mieszkańcy Dębicy zdecydowanie woleliby wynajmować mieszkanie w opcji dojścia do własności. Aż 95 proc. ankietowanych wybrało właśnie taki rodzaj umowy najmu.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

źródło: materiały nadesłane


27-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.