REKLAMA

Ciepło otwartej kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym każdy domownik jak również gość lubi przebywać. Często zastanawiamy się, dlaczego właśnie w tym pomieszczeniu najchętniej prowadzimy niekończące się dyskusje po przyjściu z pracy, z dziećmi lub z gośćmi. Wiemy to, że kuchnia jest sercem każdego domu, co zachęca nas, aby coraz częściej otwierać je w projektach domów oraz mieszkań tworząc przestrzenne aneksy kuchenne, które są spójne z wystrojem pozostałych pomieszczeń a przede wszystkim salonu, dodając mu właśnie tą kuchenną ciepłą i przytulną atmosferę.

Naturalny surowiec, jakim jest drewno daje niepowtarzalny urok, bogactwo barw, form oraz faktur sprawiające, że ma ono ogromne walory dekoracyjne, które przysparzają mu gorących zwolenników w świecie architektów wnętrz, jak również nas, śledzących najnowsze trendy modowe. Ten naturalny materiał nie tylko ociepla przestrzeń naszych wnętrz użyty, jako podłoga czy meble, ale również, jako wyroby z drewna do kuchni doskonale wpisują się w ekologiczny styl w urządzaniu pomieszczeń zyskując coraz większą liczbę zwolenników. Drewniane dekoracje w postaci akcesoriów kuchennych zapewniają nam trwałość, praktyczność a co najważniejsze posiadają walory dekoracyjne łączące nasze pomieszczenia otwarte w spójną całość. Modne stały się inspiracje wnętrzarskie stylem skandynawskim, rustykalnym oraz loftem, w których łatwo dostrzec wykorzystanie naturalnych barw i materiałów. Drewniane akcesoria kuchenne podkreślają każdy z tych modnych styli i sprawiają tym samym, że przodują w trendach aranżacyjnych.

Drewno, jako naturalny materiał zawsze było chętnie wykorzystywane w naszych codziennych czynnościach kuchennych, dając nam pewność bezpieczeństwa naszych bliskich w kontakcie z żywnością a dzięki nowym i zdrowym rozwiązaniom technologii jest odporne na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów. Warto podkreślić, że drewno, jako naturalny surowiec posiada też właściwości ’samo leczenia” np.: jeżeli cięcia na desce do krojenia nie są zbyt głębokie, drewno potrafi je w naturalny sposób zamknąć. Niektóre gatunki drzew (zwłaszcza biały dąb) posiadają także naturalne właściwości bakteriobójcze, co sprzyja zachowaniu higieny i czystości w kuchni.

Galanteria drewniana idealnie pasuje do aranżacji każdej dobrze urządzonej kuchni oraz pozostałych pomieszczeń, z którymi tworzy całość. Stawiając na przytulną i ciepłą atmosferę w urządzaniu naszych kuchni warto wykorzystać, jako ozdobę takie akcesoria kuchenne jak np.: drewniany chlebak, drewniana deska do krojenia, deska drewniana obrotowa do serwowania i inne wyroby z drewna, które ocieplą wizerunek każdej kuchni zamkniętej i otwartej, co wpływa na chęć spędzenia w niej wspólnego czasu w gronie rodzinnym. Filozofia zdrowego stylu życia zaczyna, więc gościć w naszych domach, przenikając się z estetyką Eko i łącząc z nią w codziennym życiu. Niesłabnąca popularność drewnianych elementów dekoracyjnych w naszych domach jest dowodem na docenianie tego surowca nie tylko ze względu jego walorów użytkowych, ale również naturalnego piękna. Wszyscy wiemy, że odpowiednio wyeksponowane drewniane narzędzia kuchenne potrafią stanowić ozdobę każdej kuchni a ich dodatkową zaletą jest ich ponadczasowa klasyka. Od zawsze były używane w kuchniach naszych rodzinnych domów a w dzisiejszych czasach wspomagamy się nimi do podkreślenia stylu naszych pomieszczeń. Odpowiednio zawieszone lub położone na kuchennych półkach drewniane łyżeczki, miski i łopatki świetnie podkreślają wybrany przez nas styl opierający się coraz częściej na elementach ściśle związanych z byciem Eko oraz naturą.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: