REKLAMA

Dlaczego warto wybrać „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA?

PODKARPACIE. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest pierwszą uczelnią na Podkarpaciu, która oprócz studiów I stopnia od wielu lat prowadzi również studia II stopnia (magisterskie) na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”. Ponadto oferuje swoim studentom zajęcia z praktykami pracującymi w służbach mundurowych, najnowocześniejsze laboratorium kryminalistyczne, strzelnicę elektroniczną oraz przygotowanie do pracy w różnych służbach mundurowych.

Bogate doświadczenie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa praktycznie do początku istnienia – czyli od ponad 20 lat – kształci studentów na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE”. Na początku była to specjalność na kierunku „ADMINISTRACJA”. Od 2010 roku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” jest samodzielnym kierunkiem. W 2014 roku WSPiA jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce uzyskała również uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. To świadczy o wysokim poziomie, doskonałej kadrze i bardzo dobrym przygotowaniu studiów z „BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO” w WSPiA.

Co oferuje kierunek „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA?

WSPiA przygotowała atrakcyjną i – co najważniejsze – dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę dydaktyczną. Kandydaci na studia mogą wybrać jedną z 6 specjalności: służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo narodowe oraz NOWOŚCI: kryminalistyka i kryminologia oraz cyberbezpieczeństwo.

Zajęcia w WSPiA prowadzą naukowcy i praktycy

Studenci, którzy podjęli studia II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA będą mieli możliwość przygotowania pracy magisterskiej pod okiem wybitnych specjalistów. Zagwarantują oni wysoką jakość pracy dyplomowej. Studenci studiów II stopnia jak promotora mogą wybrać m.in.: dr. hab. Andrzeja Zapałowskiego – eksperta z zakresu nauk wojskowych, dr. Roberta Bałdysa – b. pierwszego zastępcę komendanta stołecznego Policji w latach największej wojny z przestępczością zorganizowaną w Polsce, dr. Pawła Chomentowskiego – b. zastępcę dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW, b. szefa bezpieczeństwa operatora Stadionu Narodowego PL.2012+; podinsp. dr Annę Świerczewską-Gąsiorowską z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ppłk dr. Pawła Łuczkowskiego – b. szefa Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, dr. Stanisława Rysza – b. dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, dr. Mariana Szkodzińskiego – b. komendanta powiatowego Policji w Leżajsku i Nisku.

Studenci studiów II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA tajników zawodu uczyą się pod okiem najwyższej klasy fachowców głównie praktyków. Ćwiczenia i wykłady prowadza m.in.: gen. Józef Gdański – b. Podkarpacki i olsztyński komendant wojewódzki Policji; gen. Dominik Tracz – b. komendant główny Straży Granicznej; mgr Grzegorz Świszcz – zastępca szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa; mgr Ireneusz Ambroziak – b. naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji, b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego KS Policji w Warszawie; bryg. Jan Ziobro – b. zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie; dr Bartłomiej Kowalski – naczelnik Wydziału Walki z Przestępczością Ekonomiczną KWP w Rzeszowie; mgr Alena Myrda – b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie; mgr Andrzej Bodzioch – b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie oraz dr Małgorzata Chackiewicz – funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w Rzeszowie.

Budynek dla kierunku studiów

Na potrzeby kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” WSPiA zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. W tym budynku znajduje się m.in.: najnowocześniejsze w Polsce i doskonale wyposażone (za ponad 1 mln zł.) Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Mieszczą się w nim również: pierwsza na Podkarpaciu nowoczesna uczelniana strzelnica elektroniczna, pełnowymiarowa, wielofunkcyjna hala sportowa z widownią, sale do ćwiczeń z wychowania fizycznego i sztuk walki, siłownia, z której studenci mogą korzystać za darmo, tor do testów sprawnościowych – przygotowujący m.in. do egzaminów wstępnych do policji.

Studia, które dają pracę

Absolwenci studiów na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Pokazują to wyniki najnowszego badania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Z danych wynika, że prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia m.in. na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki. Są to najlepsze wyniki na Podkarpaciu. W kategorii zarobków WSPiA także zajęła czołowe miejsca w regionie. Absolwenci studiów II stopnia na kierunku „BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE” w WSPiA zaraz po studiach mogą liczyć na pensję w wysokości 2700 zł. Poszukiwanie pracy etatowej absolwentowi tego kierunku zajmuje niecałe 2 miesiące.

Szukasz informacji o studiach na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA? Znajdziesz je pod numerami tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82 oraz na stronie www.wspia.eu.

I tura rekrutacji trwa do 8 sierpnia 2018 r. II tura rekrutacji zakończy się 29 września 2018 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja WSPiA. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

Artykuł sponsorowany

23-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.