REKLAMA

SONDA: Mieszkańcy Ustrzyk Dolnych nie chcą kompostowni: „Na pewno lepiej, żeby jej nie było”. „Byłaby uciążliwa dla mieszkańców” (FILM)

|

SONDA: Mieszkańcy Ustrzyk Dolnych nie chcą kompostowni: „Na pewno lepiej, żeby jej nie było”. „Byłaby uciążliwa dla mieszkańców” (FILM)

USTRZYKI, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W gminie Zagórz trwa dyskusja dotycząca budowy kompostowni. Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się blisko miesiąc temu w Czaszynie, burmistrz Zagórza, zadeklarował rozpoczęcie od nowa, procedur związanych z ewentualną realizacją zadania.

– Zaczynamy wszystko od nowa – zdecydowanie stwierdził burmistrz Ernest Nowak.

Było to efektem sprzeciwu mieszkańców. Podobnie rzecz się miała w Ustrzykach Dolnych. Tam właśnie protesty mieszkańców doprowadziły do wycofania się z pomysłu budowy kompostowni w gminie.

O zmianie lokalizacji dla kompostowni Gazeta Bieszczadzka informowała już w grudniu 2015 roku:

„Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz poinformował, że kompostownia, która miała powstać przy ul. Przemysłowej, obok sortowni znajdzie inną lokalizację. Na zmianę lokalizacji naciskali mieszkańcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Czyste Ustrzyki Dolne”.

Cały artykuł w Gazecie Bieszczadzkiej – kliknij

go3

19-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.