REKLAMA

Przedpremierowy przejazd „Bieszczadzkiego Motoraczka”. Nieczynna lokomotywownia ożyje w weekend!

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Wydarzenie jest elementem projektu Karpacka Kolej Euroregionalna (KKE) autorstwa Jerzego Zuby – radnego powiatu sanockiego oraz pełnomocnika burmistrza Zagórza d/s Kolei. Ideą przedsięwzięcia, któremu patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl jest utworzenie bieszczadzkiego, transgranicznego (PL-SK-UA) odpowiednika trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, łączącego stację węzłową Zagórz z Jasłem, Chyrowem na Ukrainie oraz słowackimi Medzilaborcami. Pomysłem zainteresował się prywatny przewoźnik kolejowy SKPL „Cargo” Sp. z o.o. , który we współpracy ze stowarzyszeniem DolinaKolejow.pl oraz Zakładem Linii Kolejowych w Rzeszowie w dniach 24-25 czerwca br. zorganizował promocyjne przejazdy szynobusem typu „motorak” do Medzilaborec oraz na ukraińską stronę przejścia granicznego w Krościenku (po 7 latach przerwy).

Kolejnym akordem KKE będzie „Bieszczadzki Motoraczek”, realizowane w dni powszednie od 31 lipca do 1 września połączenie kolejowe relacji Sanok – Zagórz – Komańcza – Łupków.

20280322_1245337725595855_4033717044258528128_o

Przedpremierowy wyjazd „Bieszczadzkiego Motoraczka” będzie miał szczególny charakter. Nastąpi w samo południe 30 lipca, a jego scenografią będzie nieużytkowana od 7 lat zagórska lokomotywownia. Obiekt opustoszał w 2010 roku w związku z likwidacją zagórskiej sekcji Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Rzeszowie. Projekt Karpackiej Kolei Euroregionalnej stwarza realną szansę na trwałe ożywienie obiektu, jak również transportu kolejowego w Zagórzu.

„Bieszczadzki Motoraczek” po uroczystym wyjeździe z zagórskiej „szopy” o godz. 13.00 wyruszy do Szczawnego (gm. Komańcza) na Piknik Wołowy, w trakcie którego odbędą się m.in. zawody siłowo-sprawnościowe „KOLEJARSKI MOCARZ” m.in. o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

materiały nadesłane
foto: KochamKolej.pl/fb

28-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.