REKLAMA

Będzie referendum w sprawie odłączenia Zahutynia od Gminy Zagórz? (FILM)

|

Będzie referendum w sprawie odłączenia Zahutynia od Gminy Zagórz? (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Nie ma finału w temacie utworzenia klasy IV w Szkole Podstawowej w Zahutyniu. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że koszt jej utworzenia to około 60 tys zł, a nie jak zakładano około 100 tys. zł.

Rozgoryczanie rodziców oraz społeczności Zahutynia, w związku z brakiem decyzji jest tak duże, że rozważane jest przeprowadzenie referendum w sprawie odłączenia Zahutynia od Gminy Zagórz.

Sam temat utworzenia IV klasy w Szkole Podstawowej w Zahutyniu próbowano po raz kolejny poruszyć na posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Finansów. Radny Rafał Kielar wnioskował o poszerzenie porządku obrad o temat wspomnianej kwestii.

Czterech członków komisji z jej przewodniczącym Edwardem Wojnarem, radnym z Zahutynia, było jednak przeciwnych podjęciu dyskusji w tej sprawie. Obrady w sali przerwano a radni udali się w teren. W drugiej części posiedzenia komisji na krótko powrócono do kwestii szkoły w Zahutyniu.

17-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.