REKLAMA

WALKA O ZDROWIE: Prawdziwa żywność od prawdziwych rolników! Podpisz „Deklarację Belwederską”

SANOK / PODKARPACIE. 13 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja  pn. „Prawdziwe Rolnictwo. Prawdziwa Żywność od Prawdziwych Rolników”. Celem jest zobrazowanie zagrożeń związanych z polskim rolnictwem i jakością żywności przez nich wytwarzanej. Wezmą w niej udział samorządowcy i społecznicy z terenu Bieszczadów walczący o ochronę i promocję prawdziwych wartości polskiej wsi czy bezwarunkowy zakaz uprawy, sprzedaży i produkcji GMO.

13 czerwca w godzinach od 9:30 do 17:00 w warszawskim Belwederze odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Prawdziwe Rolnictwo. Prawdziwa Żywność od Prawdziwych Rolników”.  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Polska wieś jest wyjątkowa – charakteryzuje ją bogactwo natury, piękne krajobrazy, ciągle żywa kultura ludowa, wielu dobrych rolników, którzy kochają swoją pracę. To nasz skarb narodowy. Jednak nigdy wcześniej przyszłość polskiej wsi nie była tak bardzo zagrożona jak teraz. Z jednej strony (-), jak Polska długa i szeroka ścielą się tysiące małych, rodzinnych gospodarstw – klucz do zachowania żywności wysokiej jakości, a także różnorodności kulturowej i biologicznej, z których słynie nasz kraj. Z drugiej strony – agrobiznes i globalizacja „wyciągają ręce” po polską ziemię, chcąc ją przekształcić w uprzemysłowiony, monokulturowy model(, chcąc) i odebrać nam te wszystkie wartości!

Celem konferencji „PRAWDZIWE ROLNICTWO. PRAWDZIWA ŻYWNOŚĆ OD PRAWDZIWYCH ROLNIKÓW” jest przedstawienie zagrożeń, problemów i ich rozwiązań, dotyczących polskiego rolnictwa i jakości żywności, którą wytwarzają rolnicy, na tle (tendencji w rolnictwie) trendów rozwoju rolnictwa w UE – czytamy w oficjalnej zapowiedzi konferencji, która odbędzie się w warszawskim Belwederze.

ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI – KLIKNIJ

2

PODPISZ DEKLARACJĘ BELWEDERSKĄ

„Karta Prawdziwego Rolnictwa i Prawdziwej Żywności”
http://bezposrednioodrolnika.pl/karta-prawdziwego-rolnictwa-i-prawdziwej-zywnosci/

Jeśli zgadzacie się z przesłaniem DEKLARACJI BELWEDERSKIEJ: „Karta Prawdziwego Rolnictwa i Prawdziwej Żywności” i   chcecie   ją   podpisać    prosimy  o  e-mail  zwrotny  na  adres: biuro@icppc.pl o treści „Podpisuję  DEKLARACJĘ  BELWEDERSKĄ: „Karta  Prawdziwego  Rolnictwa i Prawdziwej   Żywności”. Prosimy o załączenie imienia, nazwiska, ewentualnie tytułu naukowego, nazwę organizacji, którą reprezentujesz lub instytucji, w której pracujesz, stanowisko, zawód – podobnie jak  to zrobiło już kilka osób/organizacji.

1

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Panie ministrze, widział Pan kiedyś kota zdechłego i jednocześnie żywego?” Odważne wystąpienie radnej gminy Komańcza w sprawie GMO (FILM)

0169

źródło: Red., materiały nadesłane

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.