REKLAMA

Gimnazjum w Zagórzu z Certyfikatem „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Wśród dyrektorów najlepszych szkół w województwie, jest Dyrektor Gimnazjum w Zagórzu Jerzy Hryszko, który odebrał Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” z rąk Wojewody Podkarpackiego – pani Ewy Leniart oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty – pani Małgorzaty Rauch. Okazją do wyróżnienia i nagrodzenia dyrektorów szkół, nauczyciel i wielokrotnych laureatów konkursów przedmiotowych było podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Kolejny już raz przedstawiciele Zagórskiego Gimnazjum zostali zaproszeni na uroczystą galę, potwierdzając tym samym bardzo wysoki poziom nauczania w szkole oraz profesjonalną opiekę, wsparcie i zaangażowanie nauczycieli w rozwój pasji i talentów uzdolnionej młodzieży.

3

W roku szkolnym 2016/2017 laureatami i finalistami konkursów PKO zostali:
Julia Kucharska – laureatka z języka niemieckiego
Jakub Pelechowicz – laureat z informatyki
Łukasz Burger – laureat z chemii
Szymon Marszałek – laureat z chemii
Julia Kucharska – laureatka z biologii
Jakub Błażowski – laureat z matematyki
Jakub Szczudlik – laureat z historii
Oskar Szmyd – laureat olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
Julia Krzywda – finalistka z języka polskiego
Julita Kozubek – finalistka z języka polskiego
Konrad Kluska – finalista z historii

Warte podkreślenia są też inne osiągnięcia szkoły, w tym kilkadziesiąt tytułów laureatów i finalistów w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach, min. z Biologii („Wszczep sobie zdrowie” w Katowicach, Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej, Konkurs transplantologiczny w Szczecinie, Przedmiotowy Konkurs „Olimpus”, „Medites” itd.), z matematyki (Konkurs Matematyczny „Pangea”, Przedmiotowe Konkursy „Omnibus” i „Olimpus”), z języka polskiego ogólnopolskie konkursy literackie, prozatorskie i liryczne, z fizyki – „Poszukiwanie Talentów”, czy z chemii (Podkarpacki Konkurs Chemiczny dla Gimnazjalistów, Przedmiotowy Konkurs Chemiczny „Panda” i „Olimpus”).

Ten wynik daje Gimnazjum w Zagórzu zaszczytne 11 miejsce pośród 558 gimnazjów w województwie, tuż za renomowanym Publicznym Gimnazjum Sióstr Prezentek w Rzeszowie i Miejskim G3 w Dębicy.

1

Indywidualne zaproszenie Kuratora Oświaty otrzymała Julia Kucharska – pięciokrotna laureatka Konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasza gimnazjalistka odebrała dyplom i nagrodę z rąk Wojewody Podkarpackiego – pani Ewy Leniart i od Podkarpackiego Kuratora Oświaty – pani Małgorzaty Rauch.

Na uroczystej gali Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Zagórzu reprezentowała opiekunka naukowa Julii Kucharskiej, p. Krystyna Witowicz, która również otrzymała podziękowania Wojewody Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

materiały nadesłane

29-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.