REKLAMA

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki z Zagórza świętowały jego 114 urodziny (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy z nas posiada, bądź w dzieciństwie posiadał ulubionego misia pluszowego. 25 listopada przedszkolaki oddziału 0c ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu uroczyście obchodziły 114 urodziny ulubionej zabawki każdego dziecka – Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko zabrało do przedszkola swojego małego towarzysza. Wspólne świętowanie rozpoczęli od przedstawienia swoich przytulanek oraz wesołego tańca do misiowej muzyki. Następnie dzieci poznały historię powstania tych wyjątkowych zabawek i dowiedziały się, że pierwszy na świecie Miś nazwał się „Teddy Bear” i powstał w Ameryce.

IMG_0735 (Kopiowanie)

Były również inne atrakcje, m.in.: misiowe bajki z dzieciństwa naszych rodziców oraz dziadków, tj. „Miś z okienka”, „Miś Uszatek”, „Miś Kudłatek” i inne, kosztowanie miodku – przysmaku każdego Misia, misiowe kolorowanki, zagadki, wesołe piosenki i pląsy. Na poczęstunek dzieci otrzymały słodkie upominki – czekoladowe ciasteczka Lubisie oraz żelki. Z zainteresowaniem słuchały bajek, których głównymi bohaterami byli solenizanci. Dużą atrakcją stało się także przymierzanie misiowego wdzianka i pozowanie do zdjęć. Powstały błyszczące Misie zrobione z płyt CD, które ozdobiły salę przedszkolną.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił sam fakt zaprezentowania swojego Misia kolegom i możliwość zabawy z ulubionym pluszakiem. Wychowawcami grupy są: Joanna Różycka i Katarzyna Żytka.

materiały nadesłane

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.