REKLAMA

Produkcja owiana tajemnicą, ale efekt ma być zaskakujący. Pierwsze zdjęcia i zwiastun Watahy 2 (FILM, ZDJĘCIA)

Telewizja HBO, która jest producentem serialu Wataha 2 opublikowała pierwsze zdjęcia z nowej części serialu. Pojawił się również krótki zwiastun, na którym widzimy serialowego kapitana Wiktora Rebrowa (Leszek Lichota) z dość długą brodą, a także zdjęcia z oddali ukazujące światła radiowozów lub karetek.

Zdjęcia do serialu ruszyły 9 października i potrwają do przyszłego roku. Filmowcy byli m.in. w Zagórzu (zdjęcia na stacji kolejowej) oraz Sanoku (realizacja na ulicach Lenartowicza oraz Mickiewicza). Także Miejska Biblioteka Publiczna, przez jeden dzień, służyła za prokuraturę.

foto: Krzysztof Wiktor / materiały prasowe telewizji HBO

foto: Krzysztof Wiktor / materiały prasowe telewizji HBO

W obsadzie ponownie zobaczymy Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Bartłomieja Topę i Mariana Dziędziela. Warto też dodać, że  nowe odcinki będą bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z pierwszej serii.

Reżyserami drugiej serii są Kasia Adamik (Bez tajemnic, Wataha) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia Rodzina). Autorem zdjęć, podobnie jak w pierwszym sezonie, Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Drugi sezon serialu HBO, podobnie jak pierwsza seria, składa się z sześciu odcinków. Premiera zaplanowana została na 2017 rok.

Wataha z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu. Wkrótce odbędzie się premiera Watahy w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa. W roli głównej powróci Leszek Lichota. Premiera w 2017 roku na antenie HBO.

red. / HBO Polska
zdjęcia: Krzysztof Wiktor / materiały prasowe telewizji HBO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Biblioteka miejska będzie prokuraturą! Ekipa filmowa „Watahy” w akcji (ZDJĘCIA)

Kręcą „Watahę”. Wielka produkcja na ulicy Lenartowicza (ZDJĘCIA)

Filmowcy kręcą w Sanoku „Watahę”. Ruch na ul. Lenartowicza będzie wstrzymany (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ: To nie lądowanie UFO. Trwają zdjęcia do drugiej części „Watahy” (FILM, ZDJĘCIA)

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.