REKLAMA

ZAGÓRZ24.PL: Folkowe brzmienia nad Osławą . XVII Zagórski Zjazd Kapel Ludowych (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ24.PL / PODKARPACIE . W Zagórzu odbył się XVII Zagórski Zjazd Kapel Ludowych. Na scenie zagościło wiele kapel, zespołów śpiewaków, zespół tańców ludowych oraz akordeonista. Jako pierwszy wystąpił „Zespół Tańca Ludowego” z Sanoka,a tuż po nich na scenie zagościli gospodarze imprezy „Zagórzanie”. Na imprezie nie zabrakło również zespołów śpiewaczy,między innymi: „Łukowianie” z Łukowego, którzy obchodzili swoje 30-lecie na scenie oraz „Śpiwanka” z Mokrego.

Oprócz zmagań śpiewaków goście mogli posłuchać energicznej folklorystycznej muzyki w wykonaniu Ludowych Kapel. Na zagórskiej scenie zaprezentowały się kapele: „Dolinianie” z Tyrawy Wołoskiej , „Połańce” ze Średniego Wielkiego, „Rymanowianie” z Rymanowa, „Białobrzeżanie” z Krosna oraz „Gacoki” z Gaci Przeworskiej. Każdy Zespół został nagrodzony regionalnym przysmakiem, piernikowym Sercem, ręcznie przyozdabianym. Również najmłodsi mogli liczyć na wiele atrakcji. Miejsko-Gminny Ośrodek w Zagórzu zapewnił swym gościom również drobne przekąski.

25-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.