REKLAMA

Odnawialne źródła energii z dofinansowaniem

ZAGÓRZ24.PL / PODKARPACIE. Mieszkańcy Miasta i Gminy Zagórz zainteresowani odnawialnymi źródłami energii do 19 sierpnia mogą składać ankiety o dofinansowanie takich instalacji.

Burmistrz Zagórza informuje, że istnieje możliwość ubiegania się przez mieszkańców o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych na terenie gminy Zagórz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, działanie 3.1 Rozwój OZE.
W ramach projektu będzie można uzyskać dotację na przedsięwzięcia dotyczące wytwarzania energii z odnawialnych źródeł (np. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, kotły na biomasę, pompy ciepła itp.).
Zadanie będzie realizowane w formie „Projektu parasolowego”, co oznacza, że beneficjent, którym jest Gmina Zagórz, przygotowuje, zleca i koordynuje wykonanie mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii, z których korzystać będą gospodarstwa domowe z terenu gminy.

solary1

 

Energia wytworzona w mikroinstalacji powinna być zużywana na własne potrzeby gospodarstw domowych, a tylko jej niewykorzystana część może być wprowadzona do sieci elektroenergetycznej. Ostatecznymi odbiorcami projektu mogą być osoby fizyczne.

Jeżeli członkiem gospodarstwa domowego, w którym instalowane jest mikroźródło OZE, jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub rolniczą, to wsparcie, na rzecz odbiorcy ostatecznego, udzielane jest w formie pomocy de minimis.

Projekty nieobjęte pomocą publiczną mogą uzyskać maksymalne dofinansowanie w wysokości 85% wydatków kwalifikowanych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie załączonej ankiety drogą mailową na adres urzad@zagorz.pl lub dostarczenie do siedziby Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, Kancelaria Ogólna (parter) do 19 sierpnia 2016 r. (piątek).

Ankiety dostępne będą w formie elektronicznej na stronie Gminy Zagórz oraz na profilu Gminy Zagórz na Facebooku.
Spotkanie informacyjne odbędzie się 3 sierpnia 2016 r. (środa) o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, Sala widowiskowa.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem (13) 46 22 062 wew. 52 lub w Urzędzie Miasta i Gminy, pokój 35 na II piętrze.

materiały nadesłane

26-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.