REKLAMA

Podkarpacie: kobiety chcą się rozwijać zawodowo

PODKARPACIE. Jak informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie 51% bezrobotnych w województwie podkarpackim to kobiety. Pod koniec stycznia 2016 w regionie zarejestrowanych było 65 911 bezrobotnych pań. W porównaniu z rokiem ubiegłym ich liczba zmniejszył się o ponad 6700.

Trend ten nie powinien dziwić. Jak wynika z badań „Wygoda kontra rozwój” przeprowadzonych przez Pracuj.pl kobiety są podobnie jak mężczyźni aktywne na rynku pracy. Chcą się rozwijać, biorą udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje i starają się być na bieżąco z ofertami pracy.

Kobiety częściej niż mężczyźni przeglądają oferty pracy – największą bazą ofert pracy w regionie jest dziś serwis Pracuj.pl. Prawie co piąta z nich (17%) w ostatnim miesiącu brała udział w szkoleniu lub kursie podnoszącym kwalifikacje zawodowe, podczas gdy podobną deklarację złożyło 13% mężczyzn. Gdzie najlepiej szukać informacji o aktualnych możliwościach rozwoju zawodowego? Bez wątpienia pomocne okażą się strony internetowe Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Kobiece motywatory do zmiany pracy

Aż 34% kobiet aktywnie szuka lub rozważa zmianę miejsca pracy. Głównymi motywatorami poszukiwania zawodowej zmiany są wyższe zarobki (40%) oraz chęć rozwoju (13%). Ponadto co dziesiąta badana nie jest zadowolona z warunków, na jakich jest zatrudniona. Dla wszystkich kobiet, które poszukują rozwoju zawodowego przydatnym narzędziem będzie Pracuj Select. Nowa funkcja dostępna w serwisie Pracuj.pl, umożliwiająca automatyczne zarekomendowanie kandydatów w odpowiedzi na umieszczone w serwisie ogłoszenie o pracę.

Kobiety, które obecnie nie poszukują nowej pracy do aktywności skłoniłaby zmiana warunków zatrudnienia u obecnego pracodawcy (36%), np. redukcja wynagrodzeń, zmiana wymiaru etatu czy formy umowy. Innymi najczęściej wskazywanymi przyczynami były pogarszająca się sytuacja finansowa firmy (30%) czy zła atmosfera w pracy (26%). Blisko co piąta kobieta zacznie poszukiwać nowej pracy po uzyskaniu informacji, że na jej stanowisku w innej firmie zarabia się lepiej (18%).

Jakie oferty pracy w regionie Podkarpacia mogą zainteresować panie szukające nowych wyzwań zawodowych?

Sporą część ogłoszeń stanowią te skierowane do handlowców i specjalistów ds. sprzedaży, pracę znajdą bez wątpienia eksperci w zakresie obsługi klienta czy administracji biurowej.

Wszystkie oferty pracy w województwie podkarpackim dostępne są w serwisie Pracuj.pl.

pracamateriały nadesłane

22-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: