REKLAMA

Zaprojektuj swój salon marzeń

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu – spotykamy się ze znajomymi, odpoczywamy, oglądamy telewizję. Stanowi on serce całego mieszkania. W związku z tak ważną jego rolą, bardzo ważne jest jego odpowiednie umeblowanie.

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem, dlatego bardzo ważne jest umiejętne wykorzystanie przestrzeni. Aby utrzymać efekt większej przestrzeni wizualnej, w nowoczesnym budownictwie stawia się na redukcje zbędnych podziałów, za które uważa się np. ściany oddzielające kuchnie od salonu.

W przypadku minimalistycznego salonu nie wolno przesadzić z dekoracjami. Najlepiej gdy, meble same w sobie stanowić będą największą ozdobę pomieszczenia. Nowoczesne wnętrze jest przede wszystkim przestronne, więc im mniej mogących przytłoczyć kolorów, bogatego wzornictwa i dodatków zastosujemy, tym lepiej. Oczywiście należy jednocześnie unikać monotonii, więc można bez obaw postawić na dominujący akcent w postaci wyrazistego wazonu czy ramy obrazu. Wnętrze ożywią też kolorowe poduszki czy kolorowa narzuta.

Jako, że styl nowoczesny jest aktualnie bardzo modny, bez problemu możemy znaleźć elementy, które do niego pasują. Sklep internetowy Vivaldi Meble w swojej ofercie posiada szeroki wybór nowoczesnych mebli: meblościanki, komody, szafy, stoliki, łóżka, szafki RTV i inne.

Postawić warto również na takie rozwiązanie jak stolik kawowy wykonany ze szkła, a także meble o nowoczesnym i nietypowym designie w mocnych kolorach. Doskonałym rozwiązaniem do salonu jest meblościanka. Jeżeli wybierzemy segment o nowoczesnym kształcie, nada on osobliwy charakter pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o pozostałe meble – warto w salonie umieścić choć jedną komodę oraz półki, na których można ustawić książki. Wybierzmy meble o prostych kształtach, bez zbędnych ornamentów. Warto wybrać zestawy z materiałów takich jak szkło czy metal.

W salonie bardzo ważne jest również oświetlenie. Dobrze sprawdzi się podwieszany sufit z halogenami lub oświetlenie w meblach.

Warto podkreślić, że nowoczesny salon z łatwością można zaaranżować samodzielnie, ponieważ ilość mebli, a także dodatków, które idealnie wpisują się w ten styl jest naprawdę wiele.

Tekst sponsorowany

Bred 11s For Sale,
Jordan Bred 11s,
Air Jordan 11 Bred Low,

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: