REKLAMA

Nowe perspektywy dla byłych pracowników Autosanu. 1,5 mln zł do rozdysponowania

SANOK / PODKARPACIE. Na początek 40 tys. zł na otwarcie własnej działalności gospodarczej, 1 600 zł miesięcznie nawet przez cały rok prowadzenia firmy na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem firmy – w tym opłata ZUS. Do rozdysponowania jest ponad 1,5 mln zł i to wszystko tylko dla byłych pracowników Autosanu.

W 2013 roku – słysząc o ciężkiej sytuacji ekonomicznej Autosanu wspólnie z Magdaleną Basak doszliśmy do wniosku, że trzeba coś w tej kwestii  zrobić, jakoś pomóc ludziom, którzy lada dzień stracą pracę. Napisaliśmy wniosek, który został złożony do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Dostał on dofinansowanie – podpisaliśmy umowę na jego realizację i tak oto nasz plan pomocy osobom, które utraciły pracę w Autosanie się urzeczywistnił – mówi Damian Habrat, koordynator projektu.

Odbiorcami projektu są tylko osoby bezpośrednio powiązane z fabryką.

 

Projekt skierowany jest do byłych pracowników Autosanu lub tych którzy znajdują się  w okresie wypowiedzenia albo narażeni są na utratę pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy – zaznacza Magdalena Basak, specjalista ds. obsługi i rozliczeń projektu.

Jaka oferta zostanie przedstawiona uczestnikom projektu?

Na początek 40 tysięcy złotych na otwarcie własnej działalności gospodarczej, 1 600 złotych miesięcznie nawet przez cały rok prowadzenia firmy na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem firmy – w tym opłata ZUS.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy będzie zainteresowany własną działalnością gospodarczą tylko np. przekwalifikowaniem się. Dla tych osób mamy półroczne staże zawodowe – oczywiście płatne – z późniejszą gwarancją zatrudnienia na okres 3 miesięcy u jednego z sanockich przedsiębiorców. Stażystom zagwarantowany zostanie zwrot kosztów dojazdu do pracy – przez pół roku. Kurs przekwalifikowujący to operator koparko ładowarki – tłumaczy Magdalena Basak.

Mamy do rozdysponowania ponad półtora miliona złotych i to wszystko tylko dla byłych pracowników Autosanu.  Pokuszę się o stwierdzenie, że Nowe perspektywy leżą na ulicy trzeba tylko mieć trochę odwagi i po nie sięgnąć – dodaje Damian Habrat.

Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej projektu: www.noweperspektywy.com.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

źródło: materiały nadesłane

Jordan 11 Retro,
Bred 11s 2012,
Buy Bred 11s,

13-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: