REKLAMA

W Zagórzu uczą się japońskiego

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Angielski, niemiecki, ukraiński i japoński to oferta zajęć językowych w Gimnazjum w Zagórzu. Obietnice, jakie padły we wrześniu dla zagórskich gimnazjalistów, zostały spełnione. Uczniowie doczekali się nauki kolejnego języka obcego, tym razem japońskiego.

Wybór języka japońskiego był odpowiedzią na potrzeby środowiska i chęcią nauki przez samych uczniów.  Została przeprowadzona ankieta, która wykazała jednoznacznie duże zainteresowanie nauką właśnie tego języka.

– Szkoła powinna być elastyczna, dopasowywać się do potrzeb i wymagań pracodawców. Znajomość języków obcych daje większe szanse na rynku pracy w Polsce i za granicą.   Obecnie gimnazjaliści uczą się  dwóch języków obcych obowiązkowo. Są to angielski  i niemiecki, a dodatkowo mogą uczęszczać na zajęcia z języka ukraińskiego i japońskiego – mówi Tomasz Rudy dyrektor gimnazjum.

Zajęcia prowadzi Pani Miho Kurihara, która pochodzi z Tokio, a obecnie mieszka w Sanoku. Pani Miho jest również świetnym artystą muzykiem, nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku w klasie fortepianu i wykładowcą w PWSZ w Sanoku. Daje wiele koncertów fortepianowych w Polsce i za granicą.

W programie zajęć pojawiły się nie tylko zasady pisowni i wymowy w języku japońskim, ale również elementy kultury i sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni.


Cheap Jordans,
Air Jordans For Sale,
Jordan 11s,

15-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: