REKLAMA

Ogólnopolski sukces zagórskich przyrodników (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Młodzi przyrodnicy z Gimnazjum nr 2 w Zagórzu kolejny już raz dają powód do dumy i dowodzą, że ich poprzednie sukcesy nie były przypadkowe. Ogólnopolski Konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – EKOTEST. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdali go celująco sięgając po najwyższe laury.

EKOTEST to konkurs promujący postawy ekologiczne wśród uczniów oraz zwiększający ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.

W konkursowych zmaganiach brało udział 13 790 gimnazjalistów  z całej Polski.

1. miejsce i tytuł laureata zdobył Mateusz Witowicz, tuż za nim uplasowała się Daria Mielnik i Kamil Mokrzycki uzyskując tytuł laureata i odpowiednio miejsce 4. i 5.. Tytuł finalisty konkursu (miejsca od VI-XI)  zdobyli Cyprian Felenczak, Dawid Kita i Daniel Kozdraś.

EKOTEST jest zwieńczeniem tegorocznych sukcesów naszych przyrodników, wymieńmy chociaż najważniejsze: 2. miejsce drużynowo i 3. indywidualnie na XX finale Programu i Konkursu dla gimnazjów województwa podkarpackiego „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”,   1., 2., i 5. miejsce w  Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej w organizowanym przez ZSL w Lesku, łącznie 4 laureatów w  Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2013 z biologii  oraz ostatnie laury – 1. i 2. miejsce przywiezione z Konkursu Wiedzy Ekologicznej zorganizowanego przez I LO w Sanoku.

Cieszymy się, że w konkursowych zmaganiach chętnie uczestniczy tak liczna grupa gimnazjalistów, nie tylko z klas trzecich, ale również i z klas pierwszych pod opieką Krystyny Witowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: materiały nadesłane
Buy Bred 11s,
Bred 11s Jordans,
Bred 11s For Sale,

06-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: