REKLAMA

Pierwsze prace rozpoczęte ?

ZAGÓRZ / KOMAŃCZA. Jedna z największych inwestycji drogowych w regionie już się rozpoczęła. Mowa o drodze wojewódzkiej Zagórz – Komańcza. – Trwają prace przygotowawcze, w tym m.in. wykonujemy pomiary geodezyjne. Budujemy drogi do tymczasowych obiektów inżynierskich. Prowadzona jest ponadto wycinka drzew. Mamy już zatwierdzoną organizację ruchu – informuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex.

Na początek prace prowadzone są w okolicach Komańczy oraz Rzepedzi. Systematycznie zadanie będzie realizowane w kierunku Zagórza. Prace budowlane dotyczące stricte inwestycji na drodze rozpoczną się na początku listopada.
– Firma przystąpi do frezowania nawierzchni jezdni. Rozpoczniemy prace ziemne, czyli m.in. rozbiórkę chodników i krawężników. Tak aby teren nadawał się do odtwarzania konstrukcji jezdni – dodaje K. Kozioł.

Jak podkreśla dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex obecnie prowadzone prace są niezwykle istotne z punktu widzenia utrzymania płynności ruchu na poszczególnych odcinkach inwestycji. – Aby postawić nowy obiekt, np. most, musimy najpierw wykonać obiekt tymczasowy, aby nie przerywać ciągów komunikacyjnych.

Inwestycja drogowa o nazwie „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz – Komańcza” jest jedną z największych w historii naszego regionu. Wartość całkowita projektu to ponad 121 mln zł.

Rozpoczęcie przebudowy drogi Zagórz-Komańcza stało się faktem! (VIDEO HD)

 

 
Cheap University Blue 11,
Buy University Blue 11,
Order University Blue 11s,

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: