REKLAMA

SANOK: Sobótki Teatralne w BWA!

SANOK. 1 lipca 2023 r. (sobota) w BWA Galerii Sanockiej (Rynek 14) w Sanoku odbędzie się kilka spektakli w ramach wydarzenia „Sobótki Teatralne”. Poniżej przedstawiamy program:

SOBÓTKI TEATRALNE
01.07.2023 (sobota)

Program:
1. „Wyjaśnienie” spektakl muzyczny do wierszy Z. Ginczanki, W. Gombrowicza, Witkacego i J. Tuwima. – wyk. Monika Adamiec (Rzeszów), reż. M. Adamiec

Poetycki świat dwudziestolecia międzywojennego i postać wybitnej polskiej poetki przywołane w pieśniach, opowieściach i anegdotach. A wszystko opatrzone oryginalną muzyką skomponowaną do wierszy Zuzanny Ginczanki, Witolda Gombrowicza, Witkacego i Juliana Tuwima.

2. „Tylko Spokojnie” P. Sroka – wyk. Paweł Kotkowski (Teatr Kąt – Jarosław), reż. P. Sroka

„Tylko spokojnie” – scenariusz zainspirowany dramatem „Alarm”; Krzysztofa Choińskiego. Jest to studium i próba zarysowania duszy – potwornej, złej i cynicznej. Bez szukania przyczyn i usprawiedliwień dlaczego taką ona jest. My sami widzowie obserwujemy jej naiwną próbę wybielenia się wobec siebie. Widzenie zła które ją spotkało i które sama stworzyła.

3. „Dyktatura Marzeń” wg B. Szulca – wyk. Anna Boczar, Damian Kierek (Teatr Tata – Brzozów), reż. D. Kierek

Inspiracją przedstawienia „Dyktatura marzeń” są opowiadania Brunona Schulza, w tym „Traktat o manekinach”, grafiki z „Xięgi Bałwochwalczej” oraz biografia ich autora, jego fascynacje i obsesje. Obraz schulzowskiego świata jest przedstawiony głównie z perspektywy postaci Jakuba – ojca.

4. „Małe Kina” wg M. Witkowskiego – wyk. Katarzyna Góralska (Teatr BWA – Sanok), reż. S. Woźniak

Michał Witkowski, dla wielu postać kontrowersyjna, napisał zaskakująco niekontrowersyjne opowiadanie. Jego bohaterka to swoista „ćma barowa”, trochę żałosna i trochę tragiczna. Kobieta pozbawiona złudzeń, szukająca towarzystwa raczej do pogadania niż do łóżka. Napotkany w lokalu gastronomicznym mężczyzna, zostaje mimowolnym powiernikiem (spowiednikiem?), opowiedzianej przez nią historii. Historii, która być może nie jest nam obca…

Początek – godz. 18.00
Wstęp – bezpłatne zaproszenia (do odebrania w BWA)
Miejsce: BWA Galeria Sanocka Rynek 14, tel. 13 46 360 30
ZAPRASZAMY

SOBOTKA PLAKAT do netu

materiały nadesłane

22-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.