REKLAMA

Moc atrakcji podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna

POLAŃCZYK / SOLINA / PODKARPACIE. Już jutro (sobota) o godz. 11 na Wyspie Energetyk w Polańczyku wystartuje VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Oprócz emocji sportowych na uczestników zawodów czekają też inne atrakcje. Będą pokazy Bieszczadzkiego Ratownictwa Specjalistycznego, koncerty zespołu Wiatr i Grupy pod Wiatr oraz seans kina plenerowego.

Na koniec wydarzenia odbędzie się licytacja. Do wygrania będzie m.in. piłka siatkowa z autografami „Złotek” czyli mistrzyń Europy z 2005 r., koszulki z podpisami mistrzów olimpijskich: Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego, plastron skoczków narciarskich, czapeczka Bartosza Zmarzlika, mistrza świata w jeździe na żużlu z 2019 i 2020 r i wiele innych.

Dochód z całego wydarzenia trafi do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pieniądze zebrane podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pozwolą sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.

Na bieg jeszcze można się zapisać. Zostało kilkanaście wolnych miejsc. Wystarczy przyjść przed startem crossu do Biura Zawodów.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk to jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego.

W programie przewidziane są trzy konkurencje:

  • Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km),
  • Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km),
  • Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km).

Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

To będzie już szósty charytatywny bieg współorganizowany przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Do tej pory uczestnicy crossu startowali, by pomóc Tomaszowi Brzeskiemu, który podczas jednych z zawodów sportowych uległ poważnemu wypadkowi oraz Basi od lat zmagającej się z chorobą i stale potrzebującej wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. W kolejnych latach pieniądze od biegaczy trafiły do Kamila z Krosna, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz Dawida Radziejewskiego i Magdy Kowalczyk, którzy walczyli o powrót do zdrowia po wypadku samochodowym. W zeszłym roku udało się zebrać ok 35 tys. złotych.

materiały nadesłane

26-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.