REKLAMA

Ford uderzył w słup i drzewo. 3-letnie dziecko z poważnym urazem głowy (NOWE INFORMACJE)

BRZOZOWIEC / GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Do poważnego wypadku doszło dzisiaj przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 892 w przysiółku Brzozowiec w gminie Zagórz. Kierująca fordem, 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w słup i drzewo. Poważne obrażenia odniosło 3,5-letnie dziecko, które śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do szpitala. Pomocy medyków potrzebowała również matka dziecka. Ona także trafiła do lecznicy.

O wypadku pisaliśmy rano tutaj: GMINA ZAGÓRZ. Wypadek! 3,5-letnie dziecko nieprzytomne. Ciężki stan (VIDEO, ZDJĘCIA)

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 892 w miejscowości Czaszyn, w przysiółku Brzozowiec (gmina Zagórz).

Osobowy ford uderzył w drzewo. 2 osoby zostały ranne, to matka i dziecko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca fordem, jadąc w kierunku Zagórza, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni, uderzyła w przydrożny słup, a następnie w drzewo. Obrażeń doznała kierująca oraz 3,5-letnie dziecko – przekazywała nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Jak przekazywali nam obecni na miejscu zdarzenia strażacy, 3,5-letnie dziecko było nieprzytomne, w ciężkim stanie. Interweniowały zespoły ratowników, w tym załoga śmigłowca LPR z Sanoka. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Rzeszowie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 3,5-letnie dziecko doznało urazu głowy. W momencie transportu do szpitala, nadal było nieprzytomne.

Kierująca fordem, 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego była trzeźwa. Doznała urazu kończyny.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność! Obecna aura powoduje, że warunki na drogach są coraz trudniejsze i nieprzewidywalne.


foto: KPP Sanok


foto (2): OSP Czaszyn

Dnia 17.11.2021 i godzinie 6:59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku zaalarmowało nas o wypadku komunikacyjnym w Czaszynie (przysiółek Brzozowiec). Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozbity i drzewo samochód Ford Fusion i 2 osoby ranne – nieprzytomne dziecko w wieku 3,5 roku oraz kierującą kobietę. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i kierowaniu ruchem. Dziecko nieprzytomne, poważnie ranne zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala. Działania trwały 2,5 godziny – relacjonują na swoim profilu w mediach społecznościowych strażacy z OSP Czaszyn.
 
Siły i środki:
 
OSP CZASZYN – Mercedes 547[R]50
JRG SANOK – Scania 541[R]43
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe – 2x ZRM z Tarnawy Górnej i Komańczy
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – R10 Sanok
Policja – 2 x KPP SANOK: ruch drogowy, technik kryminalistyki
Śmigłowiec LPR z Sanoka zabiera ranne dziecko do szpitala w Rzeszowie
film: OSP Czaszynfoto (7): OSP Czaszyn

źródło: Red., OSP Czaszyn – Fb, KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.