REKLAMA

Terytorialsi z Podkarpacia pomagają rodzinom z podtopionej „Troi Północy”

Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wiele rodzin pozostało bez dachu nad głową. W piątek 10 lipca terytorialsi dostarczyli dodatkowy kontener mieszkalny dla rodziny z Trzcinicy.

Piątek 10 lipca – żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego oraz jasielskiego. Wczesnym rankiem terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową.

3_1

To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny. Pierwsze dwa kontenery mieszkalny i sanitarny terytorialsi postawili na podwórku powodzian w środę – 8 lipca.

Misją żołnierzy WOT w czasie pokoju jest między innymi: wspieranie społeczności lokalnych w sytuacjach usuwania skutków klęsk żywiołowych, niesienie pomocy powodzianom, jak również wsparcie służb w czasie akcji poszukiwawczych. Podkarpaccy terytorialsi wywiązują się ze swoich obowiązków w wielu obszarach na najwyższym poziomie. Od początku pandemii pomagają kombatantom, osobom starszym, organizują kordony sanitarne w placówkach medycznych a zespoły medyczne od kwietnia pobierają wymazy od osób przebywających na kwarantannie. W miniony piątek i sobotę terytorialsi organizowali mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive thru” w Jarosławiu.

Natomiast od 23 czerwca żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków powodzi, która nawiedziła nasz region.

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy.

Zdjęcia i tekst : 3.PBOT


12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.