REKLAMA

Wakacje – zaplanuj je tak, by były szczęśliwe i bezpieczne

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, na które większość z nas planuje swoje urlopy i wakacyjne wojaże. Jest ciepło, przyjemnie, a dni są długie – to idealne wręcz warunki, by wyrwać się z domu i gdzieś się wybrać, zmienić choć na krótki czas otoczenie, zobaczyć coś nowego. Letnie wyjazdy są doskonałym sposobem na relaks, pozwalają odpocząć, oderwać się od codzienności, zapomnieć na chwilę o problemach.

Niekiedy zdarza się jednak, że w rzeczywistość odbiega od tego, co sobie sobie wymarzyliśmy, od naszych wyobrażeń i w trakcie urlopu spotykają nas nieprzyjemne niespodzianki. Bywają one bardzo różne – możemy na przykład zostać okradzeni, może nam się przydarzyć wypadek, problemy zdrowotne lub chociażby zbyt długo pozostaniemy na słońcu i ulegniemy poparzeniu. Większości z tych sytuacji da się jednak uniknąć lub przynajmniej załagodzić ich konsekwencje, jeżeli tylko wcześniej o tym pomyślimy. Wakacje należy zaplanować tak, aby były nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne, a o tym, jak to zrobić, przeczytamy między innymi na stronie PADO24. PADO24 | Porównywarka finansowa – kredyty, konta, ubezpieczenia, wycieczki, internet

O jakich środkach ostrożności warto pomyśleć przed wyjazdem na urlop?

O swoim bezpieczeństwie w trakcie urlopu warto pomyśleć szczególnie wtedy, jeśli wybieramy się za granicę. Warto wziąć pod uwagę to, że w innych krajach poradzenie sobie różnymi komplikacjami (kradzież, wypadek) może być trudniejsze niż w Polsce, a dostęp do opieki medycznej – ograniczony lub bardzo drogi. Dla własnego spokoju ducha warto więc przemyśleć pewne kwestie z wyprzedzeniem.

Przede wszystkim zastanówmy się, czy chcemy na wakacje pojechać we własnym zakresie, czy też wykupić wycieczkę z biurem podróży. Jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w zagranicznych wojażach, być może warto zdecydować się na tę drugą opcję – wówczas wszystkie problematyczne kwestie zostaną rozwiązane przez profesjonalistów, a my nie będziemy się musieli prawie o nic martwić.

49eaa736-c0e9-4741-bbc5-2fffa7224782

Jedną z ważnych spraw, o której należy koniecznie pomyśleć przed wyruszeniem w drogę, są ubezpieczenia. Większość towarzystw oferuje możliwość wykupienia specjalnych ubezpieczeń turystycznych. Taka polisa nie uchroni nas co prawda przed samym nieprzyjemnym zdarzeniem w trakcie podróży, ale pozwoli nam uniknąć związanych z nim konsekwencji finansowych – choć wszystko zależy tutaj oczywiście od zakresu konkretnego produktu. Zazwyczaj w razie problemów ze zdrowiem lub wypadku, możemy liczyć na zwrot kosztów leczenia, hospitalizacji, a także innych koniecznych usług medycznych. Ponadto taka polisa może być również wzbogacona o ubezpieczenie naszego bagażu – dzięki temu w razie jego uszkodzenia lub kradzieży zostaną nam zwrócone koszty utraconych w wyniku tego przedmiotów.

Zanim wyruszymy za granicę, poza prywatnym ubezpieczeniem turystycznym warto zaopatrzyć się również w kartę EKUZ. Jest to dokument, który uprawnia nas do bezpłatnego korzystania z pomocy medycznej na terenie państw Unii Europejskiej. Ponadto jeśli zamierzamy podróżować własnym samochodem, koniecznie sprawdźmy, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne – upewnijmy się, czy mamy ważne OC, a także zastanówmy nad ewentualnym dokupieniem autocasco albo NNW.

PADO24 pomoże Ci zorganizować bezpieczne wakacje

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, by zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych zdarzeń w czasie wakacyjnego wyjazdu? Wiele ciekawych porad i wskazówek dotyczących tego tematu znajdziesz na stronie PADO24. Dowiesz się z niej również sporo o ubezpieczeniach – turystycznych, komunikacyjnych, na życie i innych, a nawet będziesz mógł skorzystać z porównywarki, która wskaże Ci najkorzystniejsze oraz najbardziej opłacalne w danej chwili polisy. PADO24 to również duża pomoc w samej organizacji wyjazdu, kupnie biletów i rezerwacji noclegów. Dzięki tej witrynie wszystko stanie się dużo prostsze! Wszystkie najlepsze porównania znajdziesz na PADO24, a dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze!

ec5044f3-d40d-4b17-8871-b75729c33261

 Artykuł sponsorowany

28-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: