REKLAMA

REGLE – pomysł na wyrafinowany dach

Szeroka oferta pokryć dachowych na polskim rynku sprawia, że wybór odpowiedniego pokrycia może przywieść o prawdziwy zawrót głowy.  Każdego roku producenci rozszerzają swój asortyment o pokrycia w nowych kształtach, o innych parametrach i lepszych powłokach. Niektóre z tych propozycji godne są mniejszej lub większej uwagi – panele Regle z pewnością jednak zasługują na tę większą.

Zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych Targach Poznańskich nowość okazała się prawdziwym hitem. Instalacja z rzędami paneli o drobnych, nieregularnych falach wzbudzała żywe zainteresowanie wśród odwiedzających stoisko firmy Blachy Pruszyński.
– Byliśmy nieco zaskoczeni popularnością i ilością zapytań dotyczących tego konkretnego produktu, gdyż dopiero przygotowywaliśmy się do wprowadzenia go na rynek, a pokazanie go na targach – gdy nie miał jeszcze nawet nazwy – miało być swoistym testem czy zmierzamy w dobrym kierunku. Nadspodziewana popularność wśród odwiedzających pokazała nam, że tak – mówi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński.

Na taki sukces Regle w pełni sobie jednak zasłużyły. Pojedyncze panele, o osobliwych, nieregularnych kształtach, po złożeniu okazują się tworzyć zaskakująco harmonijną całość. Nie sam kształt decyduje jednak o zakupie, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie temu, co oferuje producent.

Produkt stalowy – głęboko przemyślany
Jak wszystkie pokrycia stalowe panele dachowe Regle charakteryzują się lekkością, która czyni je uniwersalnymi – nie ma znaczenia czy dach jest nowy, czy przechodzi jedynie renowację, jego konstrukcja nie będzie narażona na zbędne obciążenie (pokrycia ceramiczne lub cementowe są blisko dziesięciokrotnie cięższe). Cięższe i znacznie droższe okazują się również, najbardziej pokrewne Reglom, panele dachowe z posypką mineralną. Posypka taka wymaga jednak wyjątkowej dbałości o połać – a więc np. usuwania łatwo gromadzących się zanieczyszczeń i mchu. Dlatego firma Blachy Pruszyński zdecydowała się zastosować bardzo wytrzymałe poliuretanowe powłoki PURMAT i PURLAK z 30-letnią gwarancją. Pakowanie paneli na paletach rozwiązuje kwestię transportu – odbiorca nie musi posiadać samochodu ciężarowego, by odebrać zamówiony towar. Ponadto, zgodnie z zapewnieniami producenta, montaż tego pokrycia nie powinien nastręczyć problemów żadnej profesjonalnej ekipie dekarskiej, a dla wygody wykonawców instalacja możliwa jest za pomocą gwoździ lub wkrętów dekarskich.

Co z zastosowaniem?
– Regle projektowaliśmy z myślą o budynkach drewnianych i domach o architekturze w stylu zakopiańskim. Zamysł ten rozszerzyli jednak sami klienci, widząc w Reglach niesztampowe pokrycie na swoje nowoczesne domy
– komentuje Rafał Kuczyński.

Od nowych produktów oczekuje się już zatem nie tylko dobrej jakości i atrakcyjnej ceny – coraz większą rolę zaczyna odgrywać nowatorskość i oryginalność. Producenci robią wszystko żeby ich oferta trafiła w gusta klientów – w przypadku Regli to się udało.

www.pruszynski.com.pl

Tekst sponsorowany

23-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: