REKLAMA

Międzynarodowe ćwiczenia ratownicze w Zagórzu! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W najbliższy piątek 10 października o godz. 10.00 budynek niedokończonego ośrodka zdrowia przy ul. przy ul. P.Curie w Zagórzu stanie się areną międzynarodowych ćwiczeń ratowniczych wieńczących projekt pn. Polsko – Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i Integracji Europejskiej „Zielone Bieszczady 2014” finansowany ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zadanie realizowane przez Zagórskie Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom jest kontynuacją działań Gminy Zagórz na rzecz rozbudowy i doskonalenia lokalnego systemu ochrony bezpieczeństwa ludności cywilnej w wymiarze transgranicznym (Polska – Ukraina).

Od momentu kiedy trzy lata temu pod egidą OSP Zagórz ze środków FIO zrealizowaliśmy „Wakacyjną akademię patriotyzmu lokalnego”, każdego kolejnego roku, z różnych źródeł udaje się nam pozyskiwać środki na realizację zadań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego. Razem z tegoroczną dotacją uzbierało się już w sumie ponad 155 000 zł. Za te pieniądze m.in.: organizowaliśmy międzynarodowe ćwiczenia ratownicze, przeszkoliliśmy 30 osób z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). W tym roku dzięki ministerialnym funduszom zorganizowaliśmy wizytę studyjną lwowskich strażaków w Polsce, przeprowadziliśmy kurs dla kolejnych 15 ratowników a 10 osób recertyfikowało swoje uprawnienia. Zwieńczeniem projektu będą międzynarodowe ćwiczenia ratownicze, w których weźmie udział rekordowa liczba służb i instytucji – wylicza Jerzy Zuba – autor i koordynator projektu.

Jak się okazuje „Zagórskiemu Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom” w „Zielonych Bieszczadach 2014” będą partnerować: Gmina Zagórz, Powiat Sanocki, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Placówka Straży Granicznej w Sanoku, Grupa Bieszczadzka GOPR w Sanoku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Areszt Śledczy w Sanoku, Zarząd Miejsko – Gminny ZOSP RP w Zagórzu (reprezentujący 9 jednostek OSP z terenu Gminy Zagórz), Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach (Gmina Sanok), Gimnazjum w Zagórzu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu, Lwowski Państwowy Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia, oraz OBSŁUGA MEDIALNA Spółka z o.o. (wydawca portalu Esanok.pl).

Przyczynkiem do piątkowych ćwiczeń będzie pojawienie się na terenie szkoły „przeniesionej” na czas manewrów do pustostanu przy ul. P.Curie … narkotykowych dealerów Na szczęście będą to pozoranci, których obecność uruchomi ciąg zdarzeń wymagających koordynacji działań poszczególnych służb. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji „Zielonych Bieszczadów” polscy funkcjonariusze i ratownicy będą wspierani przez studentów Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Finałowym akordem polsko – ukraińskiego projektu będzie seminarium naukowe na temat tworzenia i funkcjonowania międzynarodowych systemów ochrony ludności. Inauguracyjny wykład wygłosi ppłk w st. spoczynku Leszek Tanaś – żołnierz jednostek specjalnych WP, funkcjonariusz KG PSP a obecnie Prezes BIG EYE EXTREME Sp. z o.o.

Inicjatywy służące podnoszeniu kompetencji formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne w rozmaitych sytuacjach kryzysowych są trudne do przecenienia. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim służbom i instytucjom partnerskim, które z roku na rok coraz owocniej współpracują z Gminą Zagórz w tym strategicznym obszarze – podkreśla burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

ZOBACZ:

Ewakuacja zagórskiego gimnazjum! Międzynarodowa akcja służb ratowniczych (FILM, ZDJĘCIA)

Bandyci zaatakowali autokar z kibicami… Wielkie manewry w Gminie Zagórz (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

2

Picture 1 of 8

źródło: Urząd Miasta i Gminy Zagórz

Air Jordan 7,
Jordan Retro 7,
Raptor 7s Jordan,

08-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: