REKLAMA

Polując na dziki złamał ręce i pokiereszował twarz, mimo to wygrał konkurs w naśladowaniu głosu jelenia. Za nami XV Rykowisko Galicyjskie (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W zagórskim Zakuciu odbyło się XV Rykowisko Galicyjskie. Głównym punktem programu były Indywidualne Mistrzostwa Galicji w naśladowaniu głosu jelenia. Zawody wygrał Marcin Bobola, który do konkursu przystąpił ze złamanymi rękoma i urazem twarzy. Był to efekt wcześniejszego polowania na dziki. Co jeszcze działo się podczas Rykowiska? Zobacz materiał video.

O tym, jak niebezpieczne może być polowanie przekonał się pan Marcin z Koła Łowieckiego „Ponowa” Krosno, który próbował oddać celny strzał w kierunku dzika. Nie wszystko poszło jednak po jego myśli i po chwili pan Marcin musiał zamienić myśliwską zasiadkę na szpitalne ambulatiorium.

Doznane obrażenia nie zraziły jednak myśliwego do odwiedzenia zagórskiego Zakucia, gdzie odbywało się XV Rykowisko Galicyjskie. Głównym punktem programu imprezy były XV Indywidualne Mistrzostwa Galicji w naśladowaniu głosu jelenia. Wygrał… pan Marcin.

Oprócz koronnej konkurencji, na wszystkich sympatyków kultury myśliwskiej czekało wiele innych atrakcji. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz sokolniczy, podczas którego zaprezentowano ptaki łowcze.

Uśmiechy na twarzach licznie zebranej publiczności wzbudziły także psy myśliwskie, których umiejętności wykorzystywane są podczas polowań.

W międzyczasie, można było zasmakować specjałów kuchni myśliwskiej. Prezentowano także wyroby rękodzielnicze. Imprezę zakończyła biesiada.

Tomasz Sokołowski


foto: MGOKiS w Zagórzu

26-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: