REKLAMA

Otwarcie nowej hali sportowej w Zagórzu (ZDJĘCIA, VIDEO)

ZAGÓRZ. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Zagórzu czekali na ten dzień z wielką niecierpliwością. Już od wczesnych godzin porannych z uśmiechem na twarzy schodzili się tłumnie do szkoły nie mogąc doczekać się tej ważnej dla nich chwili. We wtorek, czyli 4 października 2011 roku została oddana do użytku nowa, długo wyczekiwana hala sportowa.

Uroczystości zaczęły się tuż po godzinie 11 od wejścia pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagórzu i Gimnazjum nr 2 w Zagórzu oraz odśpiewania przez zebranych hymnu narodowego. Następnie dyrektor Gimnazjum nr 2 Janusz Fal powitał serdecznie i podziękował za przybycie wszystkim zaproszonym gościom oraz młodzieży szkolnej.

W uroczystości wzięli udział m. in. Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, Radni Województwa Podkarpackiego: Tadeusz Pióro, Janusz Ciółkowski i Bogdan Rzońca, Radni Powiatu Sanockiego: Tadeusz Nabywaniec, Stanisław Fal, Piotr Uruski, Paweł Czech, Starosta Sanocki Sebastian Niżnik, Wicestarosta Wacław Krawczyk, burmistrz Ustrzyk Dolnych Henryk Sułuja, wójt Gminy Komańcza Stanisław Bielawka, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku Edward Ząbek, przedstawiciel Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku Grzegorz Frydrych, radni Rady Miejskiej w Zagórzu, kadra nauczycielska a także licznie zgromadzona młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Zagórzu.

Zaproszenie na uroczystość otrzymali także Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta i Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz jednakże zaplanowane z dużym wyprzedzeniem obowiązki służbowe niestety nie pozwoliły im na osobiste wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

Najbardziej uroczysty moment otwarcia hali sportowej, który na zawsze pozostanie w sercach zarówno nauczycieli jak i uczniów to przecięcie wstęgi. Zaszczyt ten uczynił Sławomir Miklicz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Janusz Ciółkowski – Radny Województwa Podkarpackiego oraz Jan Różycki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu. Szkołę reprezentowała jedna z uczennic – Natalia Pancerz, która zajęła III miejsce w finale wojewódzkim Gimnazjady w łyżwiarstwie szybkim, IV miejsce w półfinale województwa w badmintonie i VII miejsce w finale wojewódzkim w narciarstwie biegowym. Budynek hali sportowej został poświęcony przez Księdza Eugeniusza Dryniaka.

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak podziękował zarówno poprzedniemu, jak i obecnemu Zarządowi Województwa Podkarpackiego w tym Bogdanowi Rzońcy, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Mirosławowi Karapycie i Członkowi Zarządzu Województwa Podkarpackiego Sławomirowi Mikliczowi za wsparcie finansowe inwestycji, które łącznie wyniosło 1,1 mln zł. Podziękowanie również zostało skierowane radnych Rady Miejskiej w Zagórzu oraz do dwóch poprzednich burmistrzów, inicjatora budowy Jacka Zająca oraz Bogusława Jaworskiego, którzy także przyczynili się do urzeczywistnienia tych planów.

Po przemówieniach burmistrza Ernesta Nowaka oraz zaproszonych gości odbyła się część artystyczno – sportowa przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zagórzu. Stres i zdenerwowanie, które pojawiło się przed występem nie było widoczne podczas uroczystości. Idealnie przygotowana zagórska młodzież pokazała swoje talenty na scenie przy tak dużej publiczności. Był to na pewno nie lada wysiłek, jednak odwaga oraz wiele godzin żmudnych przygotowań były tego warte. Wszystko odbyło się tak, jak było zaplanowane i zakończyło się sukcesem zarówno dla młodych artystów, jak i dla przygotowujących ich do tej uroczystości nauczycieli.

Sabina Fura

zdjęcia: Zuzanna Górka

zdjęcia: Artur Krzywda

jordan retro 3,
air jordan shoes,
cool grey 10s,

03-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
Następny artykuł:
»