REKLAMA

Kiermasz Wielkanocny w Bukowsku

Centrum Bukowska wypełni się zapachem wypieków i potraw wielkanocnych, regionalnych wyrobów prosto od producentów spożywczych oraz pięknego rękodzieła
26-03-2023 / 26-03-2023
Bukowsko ( Bukowsko )
wstęp wolny

BUKOWSKO. 26 marca 2023 roku centrum Bukowska wypełni się zapachem wypieków i potraw wielkanocnych, regionalnych wyrobów prosto od producentów spożywczych oraz pięknego rękodzieła. A to za sprawą kolejnego Kiermaszu Wielkanocnego w naszej Gminie.

Naprzeciwko Urzędu Gminy stanie ogromny namiot, w którym na stoiskach wystawców znajdziecie Państwo tradycyjnie wytwarzane wędliny, pasztety, sery, domowe pieczywo, miody oraz wypieki. Kiermasz będzie również okazją do zaopatrzenia się w ozdoby i palmy wielkanocne, pisanki oraz artystyczne rękodzieło.

W ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa odział w Rzeszowie na kiermaszu zagoszczą również certyfikowane podkarpackie produkty, w ramach kampanii Polska Smakuje. Lokalni producenci będą również mieć niepowtarzalną okazję do zasięgnięcia informacji na stoisku promocyjnym KOWR.

W Domu Kultury natomiast zorganizowana zostanie strefa dziecka, gdzie Panie z Centrum Usług Społecznych stworzą przestrzeń dla kreatywnych działań artystycznych. Ponadto Marta Terrier z Koła Gospodyń Wiejskich z Pobiedna przeprowadzi warsztaty wyrobu i wypieku ptaszków z tradycyjnego ciasta wielkanocnego. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się tradycjami wielkanocnymi naszego regionu.

Każdy z uczestników będzie mógł także zrobić sobie pamiątkowe rodzinne zdjęcie na specjalnej ściance z motywem świątecznym. Może być to doskonały element życzeń świątecznych przesłanych rodzinie i znajomym.

W przestrzeni Domu Ludowego będzie można również obejrzeć prace nadesłane na konkurs „Nie daj się zrobić w jajo. Bezpieczne Święta Wielkanocne”. O godz. 13:00 poznamy zwycięzców tegorocznego konkursu wielkanocnego promującego bezpieczeństwo na drodze, w przestrzeni internetowej i podczas zakupów świątecznych oraz nastąpi wręczenie nagród i wyróżnień.

Zapraszamy serdecznie w najbliższą niedzielę do Bukowska.

GlfHZYOM1NLSnhC9mo4I5683sake2uDB

UG BukowskoZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ