REKLAMA

PODKARPACKI BAZAREK. Setki mieszkańców podkarpacia na zakupach w Boguchwale! (ZDJĘCIA)

BOGUCHWAŁA / PODKARPACIE. Na sobotnim Podkarpackim Bazarku, w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego znów licznie pojawili się wystawcy, i klienci kupujący lokalne produkty z Podkarpacia. Świetnej atmosfery, która tu zawsze panuje, nie zepsuł nawet przelotny poranny deszcz. Standardowo pojawiły się kolejki przed stoiskami z mięsem, czy chlebem, ale i te mniejsze stoiska z różnego rodzaju przetworami, serami, mlekiem, miodem itp. cieszyły się dużym zainteresowaniem.

1693822858949

Na bazarek warto wybrać się już wczesnym rankiem, ponieważ większość stoisk to średni lub mali lokalni producenci, którzy mają bardzo dobrej jakości asortyment, lecz w niewielkich ilościach. Trzeba zatem liczyć się z tym, że jeśli pojawimy się około południa, to zapasy produktów cieszących się największą popularnością mogą się po prostu skończyć…Większość rolników i producentów ma już swoich stałych klientów, a dzięki spotkaniom rozmowom znają ich potrzeby, smaki i gusta. Oprócz produktów żywnościowych warto zajrzeć pod namioty z: rzemiosłem artystycznym, naturalnymi kosmetykami, rękodziełem artystycznym, sadzonkami. 

W sobotę 2 września  Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale,  wspólnie z Podkarpacką Izbą Rolniczą przygotował dodatkowe atrakcje z okazji Festiwalu Mięsa Drobiowego. Były konkursy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne, a także degustacja potraw z mięsa drobiowego .

Już niebawem tradycyjnie w październiku odbędzie się Jesienna Giełda Ogrodnicza. Jest to impreza plenerowa, promocyjno-handlowa, która odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 r. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

źródło: materiały własne


04-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.