REKLAMA

BRZOZÓW: Mikołajkowa niespodzianka dla dzieci w brzozowskim szpitalu

           

           Z okazji dnia Świętego Mikołaja funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, postanowili umilić czas pacjentom Szpitala w Brzozowie. Wspólna inicjatywa funkcjonariuszy oraz Fundacji Promocji Zdrowia im. dr n.med. S. Langa na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie z pewnością, choćby na chwilę, skierowała myśli pacjentów tych najmłodszych jak i starszych w bardziej radosnym kierunku. Z pewnością ten dzień na długo zapisze się w ich pamięci.

          6 grudnia, brzozowscy stróże prawa wraz z misiem POPO – maskotką podkarpackiej Policji, odwiedzili pacjentów hospitalizowanych na oddziale dziecięcym oraz oddziałach onkologicznych, Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Wraz z funkcjonariuszami do szpitala przybył Święty Mikołaj. Wspólnie ze swoimi pomocnikami – wolontariuszami z Bliznego, także rozdawał prezenty.

          W tegorocznych działaniach brali udział funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej, którzy wręczali dzieciom prezenty. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej możliwe było przekazanie mikołajkowych prezentów. Za tą świąteczną magię i hojność, w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy Urszuli Brzuszek Wójtowi Gminy Jasienica Rosielna, dr Beacie Jamrógiewicz oraz kierownikowi GOPS-u – Danucie Kwolek.

          Dzieci były bardzo zadowolone przyjmując takich gości. Policyjna maskotka idąca szpitalnymi korytarzami, radośnie machała „łapką”, wywołując zaciekawienie i uśmiechy, nawet u dorosłych. Uśmiechy pojawiały się także na ustach personelu medycznego, lekarzy i pielęgniarek.

Miś POPO wraz z policjantami odwiedził także dzieci w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Starej Wsi. Policyjny Miś przekazał im przygotowany dla nich prezent.

 

źródło: KPP Brzozów


08-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.