REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane Starostom oraz Pracownikom Starostwa Powiatowego w Sanoku (ZDJĘCIE)

SANOK. Już od 32 lat Betlejemskie Światło Pokoju – ten sam płomień, który pali się w Grocie Narodzenia Pańskiego – obiega świat w swojej niezwykłej wędrówce. Czujni skauci przekazują go sobie, pełni skupienia i wiary w lepsze jutro.

normal_70df4d836f873c311fcb6bced0fd83a43f4a8344

Dzięki tej pięknej, harcerskiej tradycji Światło co roku trafia do najważniejszych instytucji, kościołów, na wigilijne stoły mieszkańców miast i wsi.

Tak też było i dzisiaj. Zuchy, harcerzy i instruktorzy Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego złożyli Starostom oraz Pracownikom Starostwa Powiatowego w Sanoku życzenia świąteczne oraz podzieli się Betlejemskim Światłem Pokoju.

Płomień – choć niewielki, jak żaden inny rozprasza mrok i ogrzewa otoczenie. Tegoroczne hasło „Światło dla Ciebie” przypomina, że każdy z nas powinien być posłannikiem dobrej nowiny, wiary, nadziei i miłości.

W roku, w którym boleśnie przypominamy sobie, że pokój i braterstwo są wielkimi wartościami, niech jego przesłanie rozbrzmiewa jeszcze mocniej.

„Daj to światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz,

że tobie niczego nie ubędzie.

Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość, podobnie

jak światło – gdy się nimi dzielisz, one się mnożą”.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.