REKLAMA

Pijany rowerzysta zatrzymany przez dwie kobiety!

REGION. Dzięki zgłoszeniu świadków, odpowiedzialności karnej nie uniknie pijany rowerzysta. 54-letni mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kobiety, które zareagowały widząc nietrzeźwego rowerzystę uniemożliwiły mu dalszą jazdę i powiadomiły policjantów.

303-240607

W środę po godzinie 15, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku zostali poinformowani o tym, że w miejscowości Odrzechowa dwie kobiety uniemożliwiły dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali kierującego jednośladem pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie zejść z pojazdu. Pomogli mu w tym policjanci. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 54-latka. Mężczyzna wkrótce za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

źródło: KPP Sanok

27-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.