REKLAMA

O pomocy Polaków słyszą na całym świecie! BBC w Ustrzykach Dolnych (VIDEO, FOTO)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Nie do określenia jest skala spontanicznej pomocy udzielanej przez Polaków Ukraińcom dotkniętym zbrodniczym najazdem militarnym armii rosyjskiej. Miliony Polaków bez zastanowienia ruszyły do pomocy angażując się w niezliczone akcje charytatywne. Postawa naszych rodaków doceniana jest na całym świecie. W ostatnich dniach, w jednym z punktów, gdzie gromadzona jest żywność dla obywateli Ukrainy, relację przeprowadził korespondent BBC Mark Lowen. Zobaczcie VIDEO.

To piąty dzień wojny w Ukrainie wywołanej przez Władimira Putina. Trwają ciężkie walki o stolicę kraju Kijów.

Tysiące rodzin, w szczególności kobiet i dzieci, skierowały się ku granicy z Polską. Na podkarpackich przejściach granicznych ustawiają się duże kolejki. Mimo wysiłków służb, każdy musi przejść procedurę związaną z wjazdem czy wejściem na terytorium RP. W całym kraju organizowanych jest mnóstwo akcji pomocowych, zbiórek żywności, artykułów pierwszej potrzeby, czy też zbiórek pieniędzy. Organizowane są także manifestacje i demonstracje. Wczoraj, jedna z nich odbywa się w Sanoku: SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA).

W całym regionie powstało kilkadziesiąt punktów gromadzenia przekazywanych przez mieszkańców podkarpackich miast artykułów. Jeden z nich zlokalizowany jest w szkole w Ustrzykach Dolnych, tuż przy granicy z Ukrainą. W hali sportowej, gdzie nieustannie trwa zwożenie, sortowanie i pakowanie najpotrzebniejszych produktów był europejski korespondent BBC News Mark Lowen. Podczas wejścia na żywo, mówił o heroizmie Polaków, o ich natychmiastowej reakcji i zakrojonej na wielką skalę akcji pomocy bratniemu narodowi.

Tak właśnie wygląda solidarność – powiedział na wstępie Mark Lowen z BBC News. – Zobaczcie, jest tutaj dużo żywności i wody. Są koce, pieluchy dla dzieci, dużo różnego rodzaju produktów. To wszystko zostało charytatywnie przekazane przez Polaków z całego kraju. Wszyscy pracujący tu ludzie to wolontariusze – relacjonował.

Więcej w materiale VIDEO.

screen z materiału BBC News

Ustrzyki Dolne są dużą bazą i punktem docelowym dla wielu zbiórek i transportów. To właśnie głównie tutaj, zwożone z całej Polski produkty i artykuły są sortowane i zgodnie z potrzebami przekazywane na przejście graniczne w Krościenku.

Sytuację na bieżąco relacjonuje też burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. Co kilka godzin, na swoim profilu w mediach społecznościowych przekazuje najważniejsze informacje. Poniżej najświeższy wpis VIDEO.

Numery telefonów do osób koordynujących zbiórki w Ustrzykach Dolnych: ???? Koordynator ds. kontaktów z samorządami / Michał Wnuk, Zastępca Burmistrza Ustrzyk Dolnych ☎ 600 412 864 ???? Koordynator ds. wyżywienia / Małgorzata Gądela ☎ 693 711 106 ???? Koordynator ds. wolontariatu / Karolina Twardeusz ☎ 726 855 707 ???? Koordynator ds. transportu / Elżbieta Ostrowska ☎ 600 176 186 ???? Koordynator ds. zbiórki / Beata Rużyło ☎ 502 921 449 ???? Koordynator ds. mediów / Wojciech Szott ☎ 605 362 296

źródło: Red., BBC News, Bartosz Romowicz – Fb, Jace Zuber – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.