REKLAMA

Plan na weekend? Górski Runmageddon w Lesku!

LESKO / PODKARPACIE. Sobota i niedziela, to właśnie w te dni na stokach w Lesku rozegra się akcja najpopularniejszego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Już od poniedziałku organizator Runmageddonu stawia przeszkody i przygotowuje trasy trzech formuł o trzech różnych poziomach trudności.

Runmageddon Lesko będzie prawdziwą próbą siły i charakteru. Będzie to jedno z bardziej wymagających, tegorocznych wyzwań. Uczestnicy muszą przygotować się na prawdziwy wycisk i wykazać się wytrwałością. Jedno jest pewne – nie będzie łatwo. Na trasie formuły Hardcore (21 km, 70 przeszkód) łączna suma przewyższeń wyniesie aż 900 metrów, a na Ultra (42 km, 140 przeszkód) dwa razy tyle. Do tego dojdzie chłód jesiennych dni, zimne wody rzeki San, pełne niespodzianek lasy i przeszkody Runmageddonu. Podczas górskiej edycji startujący będą musieli: wspiąć się po wiszących luźno metalowych drabinkach zwanych „Helikopter”, sprostać wymagającemu „Multi Rigowi”- kombinacji opon, uchwytów, łańcuchów, który dogłębnie weryfikuje siłę rąk, zatańczyć na rurze „Pole dance”, sprawdzić umiejętność przemieszczania się za pomocą lin na „Wisielcu”, czy przetestować swoją równowagę i zwinność w „Małpim Gaju”.

Runmageddon Lesko zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 24 października o godzinie 7:00 startem profesjonalnych biegaczy przeszkodowych w formule Ultra. Ci ścigać się będą o najlepszy czas, by po zakończonym biegu stanąć na podium. Tuż po nich wystartują osoby z serii Open, tzw. Serii dla wszystkich, gdzie najważniejsze to determinacja i chęć przetestowanie się swoich możliwości. Od 7:50 do 11:15 zaplanowane są starty formuły Hardcore by Under Armour, w której na początku pobiegną zawodnicy OCR, a następnie startujący w seriach Open. W niedzielę, 25 października, udział w Runmageddonie będą mogły wziąć osoby, które chciałyby się sprawdzić w formule Rekrut, najkrótszym dystansie tej edycji. Śmiałkowie pokonają 6 kilometrów najeżonych 30 przeszkodami. Starty Rekruta trwać będą dd 8:40 do 10:30. Przy czym godziny 8:40 i 9:00 zarezerwowane są dla serii Elit.

Runmageddon w czerwonej strefie

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną organizator wprowadził zmiany w organizacji eventu. Na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący, pracownicy organizatora i media akredytowane. Runmageddon odbywa się bez publiczności. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Miedzy poszczególnymi eventami (startami) przeprowadzone będą przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód. Więcej informacji o nowych zasadach znaleźć można na stronie:https://www.runmageddon.pl/magazyn/nowe-zasady-eventowRunmageddon Ełk Rekrut 2019

video: youtube.com / RunmageddonInformacje praktyczne

Osoby, które jeszcze nie zapisały się na start w wydarzeniu, mogą to zrobić poprzez stronę www.runmageddon.pl do piątku 23 października br. do godziny 15:00 lub osobiście w piątek od 17:00 do 20:00, w sobotę (6.10 – 18.30) i w niedzielę (7:40-10:00) w punkcie Nowe Zapisy. Uczestnicy będą mogli odbierać swoje pakiety startowe na godzinę przed startem w Biurze Zawodów. Szczegółowe informacje znaleźć można w Pakiecie Informacji dostępnym na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-lesko-brama-bieszczad-24-10-2020/pakiet-informacji

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

materiały nadesłane


22-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.