REKLAMA

INTERWENCJA: Lokalne połączenia autobusowe. Gdzie brakuje ich najbardziej?

SANOK / NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Od jednej z Czytelniczek otrzymaliśmy sygnał o tym, że niektóre miejscowości gminy nie są odpowiednio skomunikowane z Sanokiem, a więc miejscem pracy dla wielu mieszkańców sąsiednich wsi. – Przez taką sytuacje duża liczba osób dojeżdżających do pracy ma ogromny problem – pisze do nas Internautka. Zachęcamy Państwa do zgłaszania nam podobnych obserwacji. W urzędach lub u przewoźników zapytamy o możliwość zabezpieczenia kolejnych połączeń.

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka jednej z sąsiednich miejscowości, zwracając uwagę na brak połączeń pomiędzy Niebieszczanami, Porażem a Sanokiem.

Ostatnimi czasy bardzo dużym problemem stał się dojazd do Sanoka z pobliskiej wioski Niebieszczany – brak chociażby jednego autobusu umożliwiającego dostanie się do miasta Sanoka, oddalonego o niecałe 15 km. Myślę, że ta sprawa wymaga nagłośnienia, gdyż jest po prostu śmieszna. Jak to możliwe, że autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżają do Sanoka oraz Zagórza, a odcinek Niebieszczany i Poraż nie ma łączności z resztą? Przez taką sytuację duża liczba osób dojeżdżających do pracy ma ogromny problem – zaznacza Internautka.

O sprawę zapytamy w Urzędzie Gminy Sanok, Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz oraz w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Jeśli zauważacie Państwo, że w innych miejscach w powiecie sanockim brakuje lokalnych połączeń, zgłoście sprawę do naszej redakcji, zapytamy urzędników lub przewoźników o możliwość uruchomienia lub poszerzenia sieci połączeń autobusowych lub busowych.

Wiadomości można nadsyłać na nasz adres: redakcja@esanok.pl

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. Zadania własne gminy obejmują między innymi sprawy lokalnego transportu zbiorowego.

grafika poglądowa

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.