REKLAMA

Zabieszczaduj razem z nami, czyli XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2019!

CISNA / PODKARPACIE. Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczna impreza w przepięknej miejscowości Cisna, w samym sercu Bieszczad. W tym roku to już XI edycja wydarzenia, które ma na celu promocję utalentowanych mieszkańców regionu, a gościom odwiedzającym nasze góry, możliwość poznania piękna przyrody i spędzenie urlopu, choć częściowo z kulturą i tradycją Bieszczadów.

Na scenie głównej wystąpią znakomite Zespoły i Artyści: Lirepi, Grupa na Swoim, Łemkowyna, Żmije, Oreada, Piece od Cake, Janusz Strąkowski, Piotr Rogalik Rogala, Piotr Łagodzic, Zespół „Jak”, Leszek Kopeć, Agata Rymarowicz z Zespołem, Grzane Wino oraz Legenda Bieszczad – KSU i muzycy z Matragony! Odbędą się również wyjątkowe koncerty bieszczadzkich bardów, takich jak: Adam Łysy Glinczewski, Maciej Jóźwik, Marek Dubeltowicz, Andrzej Czyż, Ryszard Denisiuk Bury, Paweł Sikora. Publiczność będzie miała także możliwość wysłuchania laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej: Marcel i Wiktor Kotuła, Krzysztof Karasiński.

Miejsce Festiwalu to prawdziwa mekka artystyczna. Angażując młodzież w organizację Konkursu poetyckiego, Przeglądu piosenki poetyckiej i turystycznej czy targów książki, chcemy poszerzyć ich horyzont na postrzeganie świata.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, które wspiera nas w organizacji. W programie przewidziany jest Ogólnopolski Konkurs piosenki poetyckiej „Natchnieni Bieszczadem”, Ogólnopolski konkurs poetycki „Dźwiękosłowa”, wystawy oraz warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy, targi sztuki i rękodzieła artystycznego, produkty lokalne czy targi książki.

Dla dzieci przewidziane jest wiele atrakcji, konkursów i zabaw, takie jak dmuchany zamek czy trampoliny. Przewidziane są również warsztaty przyrodnicze, pisanie ikon, rzeźby z gliny, kosmetyka naturalna. Po koncertach odbędą się śpiewanki, czyli wspólne bieszczadowanie.

W tym roku festiwal trwa trzy dni. 23-24 sierpnia to koncerty w centrum Cisnej, zaś w niedzielę 25 sierpnia odbędzie się Piknik rodzinny „Natchnieni Bieszczadem i Pożegnanie Lata 2019”. Festiwal ma charakter charytatywny na rzecz Kamila, który w wyniku wypadku uszkodził kręgosłup. W sobotę, 24 sierpnia na Wyspie „Energetyk” odbędzie się III Cross PGE EO – bieg charytatywny, którego twarzą jest Biegaczka górska Izabela Zatorska. Festiwal zakończy również bieg Crossowy, tym razem dla darczyńców i wszystkich chętnych. Około godz. 15:00 rozpoczną się koncerty m.in. Kapeli z Przypadku.

Na miejscu będzie można skorzystać z wielu atrakcji, również dla dzieci, m.in. piłka plażowa, nowoczesny plac zabaw, rowerki wodne, jachty – żeglowanie.

W tym roku łączymy dwie pasje: GÓRY-WODA. Serdecznie zapraszamy do wspólnego bieszczadowania!

NASZE MOTTO: RZUCAM WSZYSTKO, WYJEŻDŻAM W BIESZCZADY!

Zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu.

materiały nadesłane


video: youtube.com / KSUartpl


14-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.