REKLAMA

BIESZCZADY: Nie bądź samotnym wilkiem, dołącz do watahy!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Takim hasłem zachęcają pogranicznicy, aby dołączyć do ich szeregów. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby.

W sierpniu, w Lubaczowie uruchomiony będzie dodatkowy punkt informacyjny z możliwością złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Jeśli: – nie ukończyłas/łeś 35 roku życia, – posiadasz wyłącznie obywatelstwo polskie, – masz nieposzlakowaną opinię, – jesteś osobą niekaraną za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, – korzystasz w pełni z praw publicznych, – posiadasz co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, – posiadasz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji, – dajesz rękojmię zachowania tajemnicy służbowej, – jesteś osobą komunikatywną, kreatywną w działaniu, zdyscyplinowaną oraz zainteresowaną stabilnymi warunkami pracy i szansą zawodowego rozwoju,

……. jesteś kandydatem którego szukamy!

Każdy kandydat, który spełnia powyższe wymagania musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne:

I etap to formalności związane z osobistym złożeniem wymaganych dokumentów i zaświadczeń, wstępną rozmową kwalifikacyjna, badaniami psychologicznymi i badaniami psychofizjologicznymi, II etap obejmuje egzamin w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej ( w Lubaniu, Koszalinie lub Kętrzynie) , składający się z testu pisemnego z wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. W trakcie szkoleń w ośrodkach SG, kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt oraz wynagrodzenie (ok. 2300 zł netto). Po zakończonych szkoleniach wynagrodzenie wynosi ok. 3200 zł netto.

UWAGA!!! Z dniem 2 sierpnia 2019 r. w budynku Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25, zostanie uruchomiony punkt informacyjny w sprawie przyjęć do służby w SG z możliwością złożenia dokumentów.

Zainteresowanych zapraszamy po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu daty i godziny złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać: od poniedziałku do piątku w Przemyślu (ul. Mickiewicza 34) w godz. 07.30 – 15.30 , pod nr tel.: 16 673 2078 lub 16 673 2384, e-mail: nabor.biosg@strazgraniczna.pl oraz w Lubaczowie w godz. 09.00 – 12.00 pod nr tel.: 16 672 8816 w dniach 2, 9, 23 oraz 30 sierpnia 2019 r.

materiały nadesłane/BiOSG

16-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.