REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Strajk nauczycieli zawieszony. Wszystkie szkoły pracują

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Trwa czwarty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Tymczasem w gminie Zagórz wszystkie placówki dzisiaj pracują normalnie. Nauczyciele zawiesili swój protest.

W gminie Zagórz w związku z protestem nauczycieli strajkowano tylko w dwóch szkołach w samym Zagórzu: W Szkole Podstawowej nr 2 na Nowym Zagórzu oraz w Szkole Podstawowej nr 1 na Starym Zagórzu. W pozostałych placówkach oświatowych w gminie nie prowadzono strajku.

Dzisiaj (11 kwietnia przyp. red.) zajęcia dydaktyczne odbywają się we wszystkich szkołach w gminie. Strajk nauczycieli został zawieszony. Należy dodać także, że nie wszyscy nauczyciele w dwóch szkołach w Zagórzu prowadzili protest – mówi Wacław Krawczyk, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu.

Dodaje także, że egzaminy gimnazjalne przebiegają bez żadnych utrudnień.

Od poniedziałku 8 kwietnia, czyli rozpoczęcia strajku nauczycieli, w szkołach w Zagórzu uczniowie mieli zapewnioną opiekę. I tak 10 kwietnia w podstawówce na Nowym Zagórzu na 250 osób w placówce pojawiło się 57, z kolei na Starym Zagórzu na 150 uczniów do szkoły przyszło niewiele ponad 20 osób.


W gminie Zagórz tylko w dwóch placówkach strajkowała część grona nauczycielskiego

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.