REKLAMA

Deficyt programistów i grafików: kto na tym może skorzystać?

Szukasz pomysłu na siebie? Chcesz zająć się w życiu ciekawą pracą, która będzie jednocześnie dobrze płatna? Na początku rozejrzyj się po rynku pracy i sprawdź, w jakich branżach stale poszukiwani są specjaliści. Nie trzeba być analitykiem, żeby zauważyć główny trend – wciąż brakuje programistów i grafików.

Specjaliści z branży IT w ciągu najbliższej dekady nie będą narzekać na brak pracy. W tym roku deficyt informatyków i programistów sięga ponad 30% i nie wygląda na to, że zapotrzebowanie na nich w kolejnych latach będzie maleć. Inną dobrą wiadomością dla absolwentów informatycznych kierunków jest to, że już na starcie swojej kariery zarobki przeciętnego programisty nawet dwukrotnie przekraczają te, na które mogą liczyć początkujący pracownicy w innych branżach.

Dobry programista pracuje już podczas studiów

Programista to jeden z nielicznych zawodów, w których karierę zaczyna się budować już podczas studiów.

Nasi studenci zdobywają umiejętności praktyczne oraz widzę dzięki licznym projektom i szkoleniom z obszaru najnowszych technologii, wdrażanych przez wiodące firmy branży informatycznej, w tym Microsoft oraz Cisco. Wybierając na przykład specjalność programowanie, student zrealizuje cztery szkolenia techniczne pozwalające mu wyspecjalizować się jako programista w wybranych językach programowania – mówi Ewa Podgórska z Biura Karier rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zajęcia na kierunku odbywają się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach Cisco Systems, Apple, Hewlett-Packard, Oracle, Novell oraz Microsoft.

Uczelnia dba też o zdobywanie doświadczenia przez swoich studentów, dlatego już podczas studiów otrzymują możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej, zdobytej podczas zajęć dydaktycznych. Mogą np. brać udział w licznych projektach komercyjnych, realizowanych przez WSIiZ i jej partnerów.

Mysz i tablet graficzny zamiast pędzla

Technologia cyfrowa tak głęboko weszła do życia codziennego, że dokonała nawet rewolucji w świecie sztuki. Za dzieła artystyczne uznawane są nie tylko płótna i rzeźby. W XXI wieku studiowanie klasycznego malarstwa czy rzeźbiarstwa wydaje się być nieco przestarzałe. Artyście, który po 5 latach studiów chce odnaleźć się na rynku pracy, bardziej opłaca się wybór np. grafiki komputerowej. Kierunek Grafika komputerowa i produkcja multimedialna w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to unikatowe połączenie grafiki komputerowej, dziennikarstwa online oraz produkcji animacji i wideo.

Wcześniej studiować grafikę na tej uczelni można było jedynie w ramach specjalności na dziennikarstwie albo na informatyce. – W ostatnich latach obserwowaliśmy, że wielu studentów, przychodzących do nas na ścieżkę graficzną, miało pewien niedosyt związany z przedmiotami graficznymi – w końcu studiowali na dziennikarstwie. Z drugiej strony, mamy doskonale przygotowane specjalistyczne laboratoria, które nie były wykorzystywane na 100% przez grafików zarówno na dziennikarstwie, jak i na informatyce. Stąd decyzja o uruchomieniu odrębnego kierunku – wyjaśnia dr Iwona Leonowicz-Bukała, prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

O poziomie nauczania szkoły świadczą m.in. jej absolwenci. – Poziom studiów był wysoki. W latach 2001-2006 grafika komputerowa była stosunkowo młodą dziedziną na polskim rynku i w polskich uczelniach. Bardzo cieszę się, że WSIiZ oferowała wtedy zajęcia w tej dziedzinie. Z pewnością uczelnia miała spory wpływ na moją karierę i skierowała mnie na drogę, na którą prawdopodobnie nigdy bym nie trafił – tak wspomina okres studiów Krzysztof Szczepański, grafik w nowozelandzkiej firmie „Weta Digital”, która pracowała m.in. nad animacjami do superprodukcji „Hobbit” w reżyserii Petera Jacksona, zdobywcy Oscara.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania są dobrym wyborem dla tych, którzy mają odważne marzenia zawodowe i konsekwentnie dążą do ich spełnienia. Podanie na studia można złożyć jeszcze w ramach II tury rekrutacji, która potrwa do 29 września.

Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl

 

Artykuł sponsorowany

14-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.