REKLAMA

Ukrainiec nielegalnie przekroczył granicę. Schował się w rzece (FOTO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali obywatela Ukrainy, który w miejscu niedozwolonym pieszo przekroczył granicę do Polski. Mężczyzna pozostawił po stronie ukraińskiej trzech cudzoziemców, których również zamierzał przeprowadzić przez granicę.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj rano (tj. 15 sierpnia), na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Korczowej.

Polscy strażnicy graniczni otrzymali informację od ukraińskich odpowiedników, że przy granicy zatrzymano trzech migrantów azjatyckiego pochodzenia. Według informacji czwarta osoba – najprawdopodobniej przewodnik grupy, zbiegł w kierunku Polski.

Patrol SG, który znajdował się w pobliżu niezwłocznie podjął poszukiwania. W akcji wykorzystano m.in. kamery termowizyjne oraz śmigłowiec będący na wyposażeniu SG. W trakcie działań, szybko ustalono miejsce przekroczenia granicy oraz zawężono obszar poszukiwań do koryta przepływającej w okolicy rzeki.

Po kilkugodzinnej akcji m.in. z wykorzystaniem pontonu, strażnicy graniczni zatrzymali sprawcę nielegalnego przekroczenia, który ukrywał się w rzece pod niewielkim mostem.

Na podstawie sprawdzeń w bazach danych Straż Graniczna potwierdziła, że jest to 48-letni obywatel Ukrainy. Z posiadanych informacji wynika, że cudzoziemiec znany jest ukraińskim służbom granicznym w związku z próbami przerzutu ludzi przez granicę, za co spędził już kilka lat w tamtejszym więzieniu.

W dniu dzisiejszym, cudzoziemiec został przekazany w ramach readmisji na Ukrainę, gdzie po raz kolejny odpowie za zaangażowanie w nielegalny transgraniczny proceder. W wyniku dokonanego przez Straż Graniczą wpisu do wykazu osób niepożądanych, cudzoziemiec nie będzie mógł wjechać do strefy Schengen przez następne 3 lata.

źródło: BiOSG

16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.