REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Jak liczne będą klasy w szkole podstawowej na Nowym Zagórzu?

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Gminie Zagórz trwa kompletowanie i ustalanie liczebności poszczególnych klas we wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie samorządu. Kilkakrotnie zwracaliśmy się do urzędu o udzielenie informacji dotyczących szkół podstawowych. Na ten moment otrzymaliśmy tylko jedną odpowiedź, datowaną na 14 sierpnia, na zapytanie przesłane 26 lipca.

W Szkole Podstawowej nr 2 na Nowym Zagórzu w roku szkolnym 2018/2019  będzie funkcjonowało 9 klas, od tzw. „zerówki” do klasy 8.
I tak w klasie „0” według prognoz naukę rozpocznie 23 uczniów.
W klasie pierwszej – 25 uczniów.
Klasa druga została podzielona na dwa oddziały A i B, gdzie będzie się uczyło po 15 osób.
W klasie trzeciej będzie 14 uczniów, zaś w czwartej – 30 uczniów.
Klasa piąta także została podzielona na dwa oddziały A i B. Będą one liczyły odpowiednio: 22 i 21 uczniów.

W klasie szóstej naukę rozpocznie 29 uczniów zaś w siódmej  – 30. Ostatnia klasa ósma także została rozdzielona na dwa oddziały A i B, gdzie naukę będzie kontynuowało odpowiednio: 21 i 23 osoby. Łącznie wszystkich uczniów ma być 268.

 

Odpowiedź z gminy Zagórz (mail datowany na 14 sierpnia) na zapytanie przesłane pierwszy raz w dniu 26 lipca 2018 r. oraz ponaglenie zapytania z dnia 13 sierpnia 2018 r.

 

Po kilku mailach i telefonach do Zespołu Obsługi Szkół dyrektor jednostki Katarzyna Kuzio oświadczyła, że pozostałe, szczegółowe informacje dotyczące innych szkól podstawowych z terenu gminy Zagórz, powinny być gotowe na poniedziałek.

 

Sprawą zainteresowało się także Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Zagórz

Kierując pismo do władz Gminy Zagórz nie mieliśmy zamiaru nikomu narzucać jak mają wyglądać poszczególne klasy i ile osób mają one liczyć, natomiast chcieliśmy wywołać dyskusję na ten temat. Powodem wystosowania pisma były głosy rodziców informujące, że klasy liczą 29-30 uczniów, z czym nie wszyscy rodzice chcą się zgodzić a Gmina Zagórz nie prowadzi właściwej polityki informacyjnej i konsultacji z rodzicami – mówi Tomasz Święch, prezes Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Zagórz.

 

Foto archiwalne: Autobus Szkolny przed budynkiem Gminy Zagórz

RODZICE: Oczekujemy konkretnej odpowiedzi. Pan nas ignoruje. BURMISTRZ: Sprawę analizujemy (FILM)

17-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.