REKLAMA

Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. W komendzie Bieszczadzkiego OSG w Przemyślu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny młodych strażników granicznych.

 

28 czerwca w komendzie w Przemyślu, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 30-osobowej grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

Komendant Bieszczadzkiego OSG zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy pogratulował pozytywnego zakończenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego oraz życzył powodzenia w realizacji ważnych zadań jakie będą im postawione. Podziękował również ich najbliższym, których wsparcie w trakcie szkolenia oraz późniejszej służby będzie nieocenione.

Młodzi strażnicy graniczni wśród których jest 3 kobiety, to głównie mieszkańcy Podkarpaciu (jedna osoba pochodzi z Małopolski). Już od przyszłego tygodnia rozpoczną szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Około 8-miesięczny okres obejmie szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz kilkutygodniowe praktyki. Po pozytywnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę na tutejszych przejściach granicznych.

W 2018 roku to najliczniejsza grupa nowo przyjętych do Bieszczadzkiego Oddziału SG. Łącznie, do tej pory przyjętych zostało już 50 osób, a kolejne 40 złoży ślubowanie w październiku.

 

źródło: BiOSG


29-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.