REKLAMA

100 000 zł na pewny start dziecka w dorosłe życie

Dobry i odpowiedzialny rodzic myśli nie tylko o bezpiecznej teraźniejszości dziecka, ale również o jego spokojnej przyszłości. Tej niestety nie da się w żaden sposób przewidzieć. Nikt nie wie czy nie czeka go za kilka lat poważny wypadek, utrata pracy lub upadłość firmy, rozwód lub inne problemy. Jednak dzięki odpowiednim produktom, można mieć solidną tarczę finansową.

Wydatki na dziecko rosną razem z wiekiem. Trzeba je posłać do dobrej szkoły średniej, inwestować w korepetycje oraz zajęcia dodatkowe, w późniejszym czasie wyprawić na studia, które również generują kolejne sumy: wynajem mieszkania, wyżywienie, naukę. Stąd tak ważne jest, by być przygotowanym na wstąpienie dziecka w okres dorosłości.

Ubezpieczenie przyszłości

Zakup polisy dla dziecka jest pod kilkoma względami świetną decyzją. Po pierwsze – zapewni dziecku ochronę na wypadek:

– śmierci rodzica;

– nieszczęśliwego wypadku;

– poważnej choroby;

– hospitalizacji lub operacji;

– urazu ciała.

W wyżej wymienionych sytuacjach dziecko może oczekiwać ustalonego z ubezpieczycielem świadczenia.

Po drugie – ubezpieczenie na życie, jeśli wybierzemy wariant posagowy, jest pewnego rodzaju oszczędzaniem na przyszłość. Jeśli składka miesięczna wynosi 500 zł, z czego 100 zł przeznaczone jest na ochronę, a 400 zł na konto oszczędnościowe, wtedy po 20 latach dziecko otrzyma na start w dorosłość aż 100 tys. zł.

Po trzecie – jednorazowa wypłata przykładowej sumy 100 tys. zł zabezpieczy przyszłość dziecka. Dzięki temu będzie mogło realizować swoje marzenia i stawiać pierwsze dorosłe kroki: kupić samochód, wyjechać na studia do innego miasta lub kraju, kupić mieszkanie, założyć swoją firmę, zwiedzić wybrane miejsca.

Taka forma zabezpieczenia dziecka jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie gdy wcześniej nie podejmowało się żadnych poważnych kroków względem jego przyszłości. Sytuacja finansowa rodziców na przestrzeni lat może znacznie się zmienić, co może spowodować właśnie w trakcie dorastania dziecka poważne problemy finansowe, których nikt wcześniej nie przewidział. Taka sytuacja odbija się na dziecku, jego poczuciu bezpieczeństwa oraz na sposobie podejmowania przez niego pierwszych poważnych decyzji.

zagorz24.pl

Jak wybrać najlepszą polisę?

Zakup polisy na życie jest dla większości osób sporym wyzwaniem. Głównie dlatego, że rynek ubezpieczeniowy ma obecnie naprawdę szerokie możliwości, przez co łatwo się pogubić w jego ofertach. Jednak korzystając z dobrych i zaufanych źródeł, można być spokojnym o dobry wybór. Najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualne ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, które zapewni rodzicom możliwość porównania kilku konkurencyjnych ofert.

Jeśli rodzica interesuje polisa na życie dla dziecka na www.ubezpieczeniaonline.pl, warto w czasie wyboru zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Pierwszym wyznacznikiem, którym warto się kierować, może być właśnie suma ubezpieczenia. Można zastanowić się, jaką kwotę chciałoby się podarować dziecku w czasie, gdy osiąga ono dorosłość. Tutaj można zachować absolutną dowolność, ponieważ większość firm ubezpieczeniowych dopasowuje się do potrzeb klienta – można znaleźć polisy dla dziecka z sumą ubezpieczenia zarówno w wysokości 5 tys. zł, jak i 100 tys. zł.

Przykładowo grupa MetLife w polisie Gwarantowana Ochrona, oferuje umowę na minimum 10 lat. Posiada możliwość rozbudowania ochrony w 6 różnych pakietach: Ochrona Życia, Diagnoza Nowotworu, Ochrona na Wszelki Wypadek, Podwojona Ochrona, Ochrona Bez Zmian, Bezpieczne Dziecko Premium. Dzięki temu można rozbudować ochronę dziecka w sposób, który najbardziej spełni oczekiwania rodzica. Minimalna suma ubezpieczenia wynosi 20 tys. zł, natomiast maksymalna wynosi 300 tys. zł.

Warto również zwrócić uwagę w czasie wyboru ubezpieczenia na wysokość składki polisy. Istotna również jest jej częstotliwość. W przypadku polisy grupy Generali, z myślą o dziecku – minimalna składka miesięczna zaczyna się poniżej 100 zł. Składki dopasowane są do wysokości sumy ubezpieczenia, im wyższa suma – tym wyższa składka. Częstotliwość można dopasować do własnych preferencji i nie zawsze musi to być opłata miesięczna.

Artykuły sponsorowane
09-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: