REKLAMA

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na narty?

W Polsce czy za granicą? Jeśli zagranica, to do którego kraju? Wybór stoku narciarskiego nie jest prostą decyzją w przeciwieństwie do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki prostym narzędziom online kupimy polisę w kilka minut, Wystarczy tylko zwrócić uwagę na zakres ochrony.

Oczywiście zakres ochrony to nie wszystko. Wymagający narciarz będzie oczekiwał od polisy względnie niskiej ceny i wysokich sum ubezpieczenia. Tak, aby żadne przykre zdarzenie czy kolizja z innym użytkownikiem stoku nie spowodowały kłopotów finansowych, a wymarzonego wyjazdu nie zamieniły w kosztowne wspomnienie.

Stoki narciarskie w Polsce

Zaletą wyboru krajowego stoku narciarskiego jest odległość i ceny. To opcja polecana szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami. Beskidy będą zawsze tańsze od Alp – do tych ostatnich najlepszym środkiem transportu jest własny samochód. Ci, którzy nie są zmotoryzowani chętniej wybiorą pociąg do Wisły, Zakopanego czy Szklarskiej Poręby.

Sprawdzając ubezpieczenie na narty w Polsce z wakacyjnapolisa.pl z pewnością atrakcyjna okaże się składka – tańsza niż dwudaniowy posiłek w górskim pensjonacie. Już za ok. 20 zł można mieć wartościowe ubezpieczenie zawierające kilka składników na zadowalające sumy, m.in.:

 • NNW – 20 000 zł,
 • Koszty leczenia i assistance – 500 zł,
 • OC – 100 000 zł,
 • OC sportowe – 10 000 zł,
 • Sprzęt sportowy – 3 000 zł,
 • Koszty ratownictwa – 15 000 zł.

Widoczne sumy ubezpieczenia powinny w zupełności wystarczyć, jeśli decydujemy się na wyjazd narciarski w obrębie kraju. Warto pamiętać, że za akcję ratowniczą GOPR-u czy leczenie w publicznych placówkach nie zapłacimy z własnej kieszeni, za to możemy liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki od towarzystwa.

Stoki narciarskie zagranicą

Inaczej jest poza granicami kraju. Trzeba liczyć się z innym systemem finansowania opieki medycznej i innymi kwotami. Dlatego też cena polisy, np. do Austrii będzie nawet kilkukrotnie wyższa, co i tak opłaci się nam w perspektywie doznanego wypadku, kolizji czy w razie kradzieży sprzętu sportowego. Rachunek wystawiony za granicą dla większości narciarzy będzie astronomiczną kwotą, którą jest w stanie pokryć towarzystwo – do kwoty wskazanej w sumie ubezpieczenia.

Stąd ubezpieczenia narciarskie online z wakacyjnapolisa.pl do Austrii powinny zawierać kilka rozszerzeń, ale na znacznie wyższe sumy, np.:

 • NNW – 20 000 zł,
 • Koszty leczenia – 200 000 zł,
 • Ratownictwo – 200 000 zł,
 • Stomatolog – 1 600 zł,
 • NNW – 50 000 zł,
 • Szkody osobowe – 150 000 zł,
 • Skody w mieniu – 75 000 zł.
 • Bagaż – 1 500 zł,
 • OC sportowe – 150 000 zł,
 • Assistance samochodowy – 20 000 zł.

Taka polisa do Austrii będzie oznaczała wydatek kilkukrotnie większy niż w przypadku ubezpieczenia narciarskiego na terenie Polski. Jednak kwota ponad 100 zł to i tak symboliczny koszt w porównaniu z wydatkami na miejscu czy rachunkiem, jaki musielibyśmy pokryć z własnej kieszeni nie posiadając ubezpieczenia.

zagorz24.pl

Co uwzględnić w polisie narciarskiej?

Suma kosztów leczenia powinna być w ubezpieczeniu na tyle wysoka, aby pokryć rachunek wystawiony przez austriacką służbę medyczną za hospitalizację, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski czy w skrajnych przypadkach transport zwłok.

Finansowanie wizyty stomatologa jest przydatne, ale znacznie większą uwagę powinniśmy zwrócić na sumę ubezpieczenia dla ratownictwa zakładając, że np. 200 000 zł spokojnie pokryje rachunek za lot helikopterem ratunkowym ze stoku do szpitala.

Wypadek podczas wyjazdu w Alpy austriackie – w trakcie drogi i na miejscu – może przytrafić się każdemu, stąd ważna obecność NNW w polisie z podziałem na świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu i w razie śmierci. Świadczenie za uszczerbek jest wypłacane procentowo w zależności od stopnia uszkodzenia ciała.

Bagaż i sprzęt sportowy to integralna część naszego wyjazdu i zbiór najpotrzebniejszych przedmiotów zabranych z domu. Dlatego warto zadbać o dodatek w postaci jeszcze jednego ubezpieczenia, choć sumy nie są z reguły zawrotne. To kwoty rzędu 1 500 zł za sztukę bagażu. Podobne kwoty – góra do 3 000 zł – dotyczą sprzętu sportowego, w tym zniszczenia czy kradzieży.

Jeśli podróż do Austrii mamy zamiar odbyć samochodem, to warto dokupić pakiet Auto Assistance w ramach polisy narciarskiej. Suma ubezpieczenia do 20 000 zł będzie komfortowym rozwiązaniem na wypadek sfinansowania różnych nieprzyjemnych okoliczności jak holowanie do najbliższego warsztatu, pomoc przy kolizji i przy awarii samochodu czy podstawienie samochodu zastępczego.

Artykuł sponsorowany
30-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: