REKLAMA

Zabytkowy dworzec w Nowym Zagórzu doczeka się remontu

NOWY ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zabytkowy dworzec kolejowy w Nowym Zagórzu doczeka się remontu. PKP SA prowadzą zapytanie ofertowe, dotyczące opracowania projektu na remont gmachu.

Nowy Zagórz leży na trasie linii kolejowej nr 108 na Krościenko oraz 107 skąd odjeżdżają pociągi w stronę Łupkowa.

Warto przypomnieć, że dawny budynek uległ zniszczeniu jeszcze w 1915 roku, podczas I wojny światowej. Z kolei po odzyskaniu przez Polskę niepodległości odbudowano go. Gmach ma dwa piętra i prezentuje się okazale.

Jak donosi portal rynek-kolejowy.pl, PKP SA szuka projektanta, który wykona projekt przebudowy zabytkowego dworca. W zakresie remontów ma się znaleźć wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie elewacji i drewnianej konstrukcji dachowej również z wymianą pokrycia dachu. Zostanie też zamontowana nowa instalacja odgromowa. W planach ujęto obróbki blacharskie i przebudowę kominów. Natomiast z uwagi na to, że obiekt jest zabytkowy, wszelka dokumentacja musi być uzgadniana z konserwatorem zabytków.

Oferenci mają czas do 7 marca, zaś jedynym istotnym kryterium jest cena.

nowy zagorz

02-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.