REKLAMA

ZAGÓRZ: Uczczono pamięć bieszczadzkich Żydów (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W poniedziałek 23 stycznia o godz. 15.00 uczczono pamięć bieszczadzkich Żydów zamordowanych w obozie pracy w Zasławiu. Pod zbiorową mogiłą w miejscu ich eksterminacji zostały złożone wiązanki kwiatów.

W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, W-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu Krzysztof Bryndza, Joanna Potaczek – Koordynator Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu, Nawa Othnaj z Izraela, Krzysztof Społowicz – przedstawiciel naczelnego rabina Michaela Schudricha, ks. Proboszcz Józef Kasiak, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Ewa Get , dyrektor Gimnazjum w Zagórzu Jerzy Hryszko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzu Tomasz Rudy, uczniowie Gimnazjum w Zagórzu oraz 69 Gromada Zuchowa przy Szkole Podstawowej w Zagórzu.

Następnie Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu przeniosły się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu gdzie odbyła się prelekcja na temat obozu pracy w Zasławiu oraz spotkanie ze świadkami historii pamiętającymi wcześniej wspomniany obóz.

materiały nadesłane

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.