REKLAMA

Wakacyjne kolonie dla dzieci z Gminy Zagórz (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dla ponad dwudziestu dzieci z Gminy Zagórz tegoroczne wakacje miały wyjątkowy smak. Tyle bowiem dzieci dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu oraz kilku dobroczyńców mogło wyjechać na niezapomniane kolonie. Sześcioro maluchów w dniach od 06.07 do 15.07.2016 r. odpoczywało nad pięknym Bałtykiem w Jastrzębiej Górze.Wybrane dzieci musiały spełniać dwa podstawowe kryteria – bardzo dobre wyniki w nauce i niski dochód rodziny.

Wielość atrakcji przygotowanych dla kolonistów robiła wrażenie. Kąpiele i plażowanie, ale nie tylko – zajęcia sportowe, animacyjno-plastyczne, warsztaty kucharskie, żeglarskie, wycieczki do trójmiasta, Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – to tylko niewielka część programu składającego się na pobyt. Niezapomniane wspomnienia umożliwili dzieciakom przedsiębiorcy z Intermarche i Bricomarche tworzący Fundację Muszkieterów.

DSC06245_copy
Druga grupa kolonistów trafiła także nad polskie morze. Dzięki zaangażowaniu się Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórzu i PTTK dziesięcioro uczniów udało się do Niechorza, gdzie w dniach od 15.07. do 25.07.2016r zamieszkały w ośrodku wczasowym „Marta” mieszczącym się nad plażą posiadającą tytuł Błękitnej Flagi – międzynarodowe odznaczenie nadawane kąpieliskom, charakteryzującym się najwyższą jakością bezpieczeństwa i czystości. Organizatorzy zadbali by młodzież nie miała czasu na nudę. Wycieczka do Świnoujścia, wycieczka kolejką wąskotorową do Trzęsacza, zajęcia rekreacyjno – sportowe, Imprezy kolonijne : chrzest morski, Neptunalia, olimpiada kolonijno – obozowa oraz konkursy rzeźby z piasku, karaoke, dyskoteki na długo pozostaną w pamięci nastolatków. Również i trzecia z grup kolonialnych cieszyła się z pobytu nad polskim morzem.

Wspólny wysiłek MGOPS w Zagórzu i Kuratorium Oświaty oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przyczynił się do wyjazdu w dniach od 30.07. do 14.08.2016r. siedmiorga dzieci do Gdyni. Do oczywistego jak przystało na okoliczności przyrody plażowania i kąpieli animatorzy kolonijni dołączyli szereg aktywnych form wypoczynku, które wypełniły pobyt w Gdyni „po same brzegi”. Były to warsztaty dotyczące akceptacji wad i poprawy samooceny, pozytywnej postawy życiowej i jej wpływ na nasze życie. Uczniowie uczestniczyły także w wycieczkach krajoznawczych, ogniskach integracyjnych i innych grach i zabawach grupowych.

Wakacje dobiegły końca, czas wrócić między szkolne ławy. Mam nadzieje, że koloniści naładowali akumulatory na cały następny rok szkolny – z uśmiechem podsumowuje kolonijne wyjazdy Dyrektor MGOPS w Zagórzu Sylwia Drozd.

 

UMiG Zagórz

05-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.