REKLAMA

Rozważna czy romantyczna? Pomysły na fototapetę w sypialni

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą aranżację sypialni, znakomitym pomysłem są nowoczesne fototapety, które w mgnieniu oka odmienią Twoje wnętrze o 180 stopni. Bogaty wybór wzorów sprawia, że możesz cieszyć się egzotycznym widokiem, świeżymi kwiatami lub współczesnym dziełem sztuki nie tylko bez wychodzenia z domu – bez wstawania z łóżka!

Pokaż mi swoją sypialnią, a powiem Ci kim jesteś. Powiedzenie to, choć może trochę na wyrost, kryje w sobie wiele prawdy. Sypialnia jest naszą oazą spokoju, królestwem, do którego nie wpuszczamy nikogo poza naszą najbliższą rodziną. Możemy urządzić ją dokładnie tak, jak chcemy, nie zważając na opinie innych domowników. Najprostszym sposobem na stworzenie zachwycającej dekoracji jest fototapeta do sypialni z naszym wymarzonym wzorem. A jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu, poniżej przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, które wprowadzą Cię w niezwykle różnorodny świat kolorowych fototapet.

o

Romantyczna: kwiatowa fototapeta w sypialni

Jeśli pragniesz stworzyć przytulną i pełną romantycznego wdzięku sypialnię, znakomitym pomysłem są tapety z malowniczymi krajobrazami. Wzburzone morze, strome, górskie szczyty, polna łąka pełna maków lub brzozowy lasek, przeniosą Cię na łono natury bez względu na to, jaka pogoda czy pora roku panuje na zewnątrz. Fototapeta do sypialni przedstawiająca radosny, pełen słońca krajobraz to także znakomitym sposób na to, aby optymistycznie zacząć dzień. Inną propozycją są kwiaty – uniwersalne, piękne i zawsze w modzie. W zależności od kolorystyki, jaka panuje w Twoim pomieszczeniu, możesz sięgnąć po korespondujący z nią lub kontrastujący wzór. Egzotyczne orchidee, japońskie kwiaty wiśni lub słoneczniki przypominające słynny obraz van Gogha będą pasować zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej sypialni.

Energetyczna: udany poranek każdego dnia

Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy po całym dniu ciężkiej pracy, ale to także przestrzeń, w której otwieramy oczy i zaczynamy nowy dzień. Jeśli chcesz, aby każdy Twój poranek był pełen kolorów, energii i chęci do działania, odpowiednio dobrana fototapeta w sypialni może Ci to zagwarantować. W tej roli doskonale sprawdzą się charakterystyczne wzory nawiązujące do popularnego w latach 60. pop artu. Komiksowe przedstawienia przypominające prace Roy’a Lichtensteina czy kompozycje złożone z kilkunastu mniejszych obrazów w typie Andy’ego Warhola nadadzą Twojej sypialni kolorów i urozmaicą stonowany wystrój. Pozostając w temacie sztuki, proponujemy także zainspirować się sztuką abstrakcyjną. Fototapeta do sypialni przedstawiająca swobodnie rozchlapane plamy farby w różnych kolorach będzie oryginalnym wykończeniem wnętrza.

Surowa: piękno ukryte w betonie

u

Fototapety do sypialni

Nowoczesna aranżacja w stylu industrialnym to niezwykle gorący temat. Przestronne loftowe wnętrza sprawiające wrażenie niewykończonych zdobywają coraz większe rzesze fanów. Jeśli cenisz sobie piękno ukryte w surowych, ascetycznych materiałach, fototapeta do sypialni imitująca czerwony, ceglany mur, nieotynkowaną betonową ścianę lub metalową blachę, będzie strzałem w dziesiątkę. Minimalistyczny wystrój zestawiony z oryginalną tapetą stworzy jedyną w swoim rodzaju aranżację. Inspirując się panującą obecnie modą na Street Art i barwne murale, możesz także sięgnąć po fototapetę przedstawiającą mur pokryty artystycznie wykonanym graffiti.

r

Redro – fototapety

Trójwymiarowa: fototapety przestrzenne do sypialni

Fototapeta w sypialni może być także znakomitym narzędziem do powiększenia naszego metrażu. Jak to możliwe? Dobór konkretnego wzoru może sprawić, że optycznie powiększymy lub zmniejszymy nasz pokój. Podobnie jak pionowe paski wydłużają, tak fototapety przestrzenne do sypialni dodają jej optycznie kilka metrów kwadratowych. W zależności od Twoich upodobań możesz sięgnąć po oryginalne lub tradycyjne tapety. W nowoczesnym wnętrzu znakomicie będą się prezentować abstrakcyjne formy 3D tworzące złudzenie optyczne. Z kolei do klasycznej aranżacji świetnym wyborem będzie fototapeta przedstawiająca włoskie, malownicze uliczki prowadzące nas w głąb zabytkowego miasta.

Artykuł Sponsorowany

23-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: